Fingerboard

( ilość produktów: 12 )

Fingerboard, czyli miniaturowa deskorolka, która zmieści się w Twojej kieszeni, na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie zabawki lub breloczka do kluczy. Ale nie tym razem! Fingerboarding to nie tylko chwilowa alternatywa dla jazdy na standardowej deskorolce, kiedy nadejdzie niesprzyjająca pogoda lub nie ma dostępu do jakiejś skate-miejscówki, ale to sport, w którym nauka tricków bywa tak samo wymagająca, jak na standardowej desce. Jednak każdy nauczony trick czy wykonana sekwa przynosi niesamowitą satysfakcję, dlatego - podobnie jak skateboarding - jest to niesamowicie wciągająca zajawka.

Fingerboard – sklep z szerokim wyborem!

Miejskie Sporty to sklep, w którym nie zobaczysz plastikowego badziewia z kiosku, będącego tylko zabawkową imitacją deskorolki, która nie umożliwia wykonywania na niej tricków. W naszym sklepie znajdziesz tylko profesjonalny sprzęt, który pozwoli Ci rozwijać swoje umiejętności na niezawodnym sprzęcie wysokiej jakości, bez konieczności wydawania fortuny.

Fingerboardy, które znajdziesz w sklepie Miejskie Sporty są przeznaczone zarówno dla zaawansowanych i średniozaawansowanych riderów, jak również dla początkujących, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z fingerboardingiem na wytrzymałym, profesjonalnym sprzęcie, a nie tandetnych zabawkach z kiosku czy marketu. Nasze fingerboardy zapewnią Ci czerpanie przyjemności z nauki tricków już od samego początku, dzięki kontroli, którą będziesz mieć nad deską o odpowiednich wymiarach i częściach, które posłużą Ci długi czas. W naszym sklepie znajdziesz drewniane deski, kółka z łożyskami oraz trucki, których szerokość jest odpowiednia do szerszych desek i od lat są już standardem, który wyparł wąskie deski.

A co najważniejsze - możesz tu liczyć na szeroki wybór bardzo dobrego sprzętu w znacznie niższej cenie, niż najbardziej popularne marki sprzętu fingerboardowego, jak Berlinwood, Flatface czy Blackriver i Y-Trucks, gdzie za kompletny set-up musiałbyś zapłacić nawet ponad 500 zł! Fingerboardy w sklepie Miejskie Sporty oferują rewelacyjny stosunek ceny do jakości - dostajesz najwyższą jakość w znacznie korzystniejszej cenie. Zależy nam na tym, aby rozwijać tę zajawkę i żeby niemal każdy mógł sobie pozwolić finansowo na dobry sprzęt do jazdy na fingerboardzie.

 

 

Fingerboarding, czyli sport dla każdego

Niewątpliwą zaletą fingerboardingu jest brak kontuzji oraz potężnego bólu związanego z upadkami czy uderzeniami na standardowej deskorolce. To sprawia, że może być nie tylko dodatkową zajawką dla skejtów, ale także świetnym hobby dla tych, którzy uwielbiają deskorolkowy klimat i chcą w jakiś sposób doświadczać tego sportu.

Dzisiaj fingerboarding to profesjonalny sport, który w ogromnej skali jest uprawiany nie przez dzieci i nastolatków, ale przez dorosłych ludzi w każdym wieku! Od wielu lat organizowane są także zawody fingerboardowe - zarówno lokalne, na mniejszą skalę, jak i będące ogromnymi wydarzeniami, na które zjeżdżają się finger-riderzy z całego kontynentu czy świata. Spotkasz na nich zawodników w każdym wieku, którzy - niezależnie od płci - reprezentują często niesamowity poziom i styl jazdy.

Na początku przygody z fingerboardingiem wystarczy biurko, parapet, stół albo inna płaska i twarda powierzchnia, która będzie odpowiednia do nauki ollie czy pierwszych flipów. Na rynku jest jednak dostępna ogromna ilość firm produkujących przeszkody, czyli miejscówki do fingerboarda, a nawet całe ogromne finger-parki. Przeszkody są niemalże idealnym odwzorowaniem tych z prawdziwego skateparku czy deskorolkowych streetowych spotów. Od ramp i quarter-pipe’ów, przez grindboxy, schody i wszelkiego rodzaju raile - wybór jest ogromny. Popularne są także takie elementy jak picnick table (stolik piknikowy), ławeczki, a nawet betonowe zapory i krawężniki czy miniaturowe hydranty, które efektownie wyglądają na filmikach z nagraniami tricków i zdjęciach.

 

Fingerboard, czyli mini deskorolki

Pod koniec lat 60. i na początku lat 70. powstawały pierwsze miniaturowe repliki deskorolki, które skejci robili z dostępnych materiałów, jak tektura i kółka od zabawkowych samochodzików. Jednak pierwsze prawdziwe fingerboardy, na których można było jeździć oraz robić tricki, zaczęły być masowo produkowane wiele lat później. Aż w końcu w 1999 roku rozpoczął się ogromny boom i moda na fingerboarding, kiedy to firma Tech Deck wypuściła do masowej sprzedaży swoje plastikowe fingerboardy, których to kolejne generacje do dzisiaj można kupić w sklepach. Z czasem zaczęły się pojawiać firmy produkujące drewniane blaty, ulepszone trucki i kółka, które nie tylko nie są plastikowe, jak w fingerboardach Tech Deck, ale także są wyposażone w miniaturowe łożyska.

Od czasu pojawienia się pierwszych masowo produkowanych fingerboardów, pojawiało się wiele innowacji, a sprzęt bardzo ewoluował. Obecnie deski są znacznie szersze i dłuższe niż plastikowe Tech Decki, na których później były też wzorowane pierwsze drewniane blaty nowopowstających firm. Od wielu już lat standardem w profesjonalnych fingerboardach jest szerokość deski pomiędzy 32 a 34 mm i długość około 100 mm. Właściwie nikt, kto poważnie traktuje tę zajawkę, nie jeździ już na plastikowych deckach - używane są wyłącznie te drewniane, wykonane z kilku warstw forniru, formowanego w specjalnej formie, nadającej desce concave i profil.

Wraz z blatami ewoluowała również szerokość trucków, aby były one odpowiednie do szerokości decku. Szczególnie pożądane są trucki o szerokości 32 i 34 mm, które znacznie lepiej się sprawdzają w set-up’ipe niż węższe, starsze trucki 25 i 29 mm.

Tym, co różni sprzęt fingerboardowy od deskorolki jest tape. Chociaż początkowo fingerboardy posiadały - podobnie jak w deskorolce - naklejony griptape (jednak bardziej drobnoziarnisty, czyli mniej szorstki niż skateboardowy), a plastikowe fingerboardy nadal są w niego wyposażone, to bardzo wiele lat został on zastąpiony przez tape. Tape, czyli specjalna, cienka i bardzo przyczepna pianka samoprzylepna, którą nakleja się na górę blatu. Tape znacznie lepiej sprawdza się do wykonywania tricków palcami i właściwie nie spotyka się finger-riderów, którzy używaliby nadal zwykłego griptape’u zamiast tape’u w profesjonalnych fingerboardach.

 

 

 

 

 

 

 

miejskiesporty.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel