Kółka do longboardu

( ilość produktów: 11 )

W tej części sklepu znajdziesz kółka longboardowe. Zazwyczaj koła do długiej deski są dosyć duże i bardziej miękkie niż w przypadku deskorolki klasycznej. Koła do longboardu można podzielić na kilka rodzajów w zależności od stylu jazdy.

Koła do cruisingu / na miasto

Zazwyczaj mają średnicę ok. 70 mm oraz są miękkie (ok 78 - 80 a) tak, aby oferowały maksymalny komfort jazdy odpowiednio amortyzując nierówności nawierzchni. Powierzchnia takich kół może być gładka lub lekko starta (chropowata). W przypadku jazdy rekreacyjnej nie przekłada się to na jazdę. Koła do cruisingu będą najczęściej miały ostrą (kanciastą) krawędź, dla większej powierzchni styku z nawierzchnią oraz zwiększonej przyczepności. 

Koła do slide'ów

Takie koła mają najczęściej twardość od 78 do 86a. Bardziej miękkie trudniej wprowadzić w slajd ale są bardziej przewidywalne podczas ślizgu. W twardszych modelach łatwiej wejść w slajd ale za to jest on mniej kontrolowany. Najlepsze będą zestawy o średnicy między 65 a 72mm. Koła longboardowe przeznaczone do slide'ów mają fabrycznie najczęściej lekko startą nawierzchnię. Taki zabieg powoduje, że koło jest łatwiej wprowadzić w slajd i zestaw jest gotowy do slajdowania od razu po wyjęciu z pudełka. Koła do slajdowania bardzo często maja zaokrągloną krawędź, tym samy zmniejszając powierzchnię styku koła z nawierzchnią i powodując, że łatwiej wprowadzić jest je w ślizg. 

Koła do downhillu

Są największymi, które się spotyka w longboardingu, ze względu na ich średnicę od 70 do nawet 80mm oraz szerokość styku z nawierzchnią. Ostre krawędzie i uretan ze specjalną mieszanką sprawiają, że będzie można osiągać duże prędkości zachowując dużą przyczepność podczas jazdy. Takie zestawy dają także dużą przewidywalność podczas pre driftów i slajdów na longboardzie. Takie koła pozwolą nam też na lepsze osiągi jeśli naszym celem jest prędkość. 

Koła do dancingu

Jeśli szukasz kół do dancingu to powinno się wybrać takie o średnicy 64-70mm i twardości 78-80a z umiarkowaną szerokością powierzchni styku z nawierzchnią. Krawędź raczej zaokrąglona. Model, który spełnia te wymagania umożliwi płynną jazdę, szybkie rozpędzanie się i odpowiednią przyczepność. Ze względu na wykonywane triki i to, że jeździmy w tym stylu jazdy po płaskiej nawierzchni, staramy się wybierać koła o mniejszych rozmiarach, aby nasz zestaw był jak najlżejszy.

Tak jak często bywa rozmiar i parametry kół to coś co zaczniemy mocno odczuwać im dłużej pojeździmy na longboardzie. Na początek warto wybrać koła o średnicy ok. 70 mm i miękkie, jeśli wybieramy cruising po mieście i twardsze jeśli chcemy spróbować slajdów.

 

Więcej informacji na temat kół longboardowych można znaleźć na naszym blogu we wpisie: Jak wybrać koła longboardowe?

miejskiesporty.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel