Deskorolki sklep w Warszawie
( ilość produktów: 6 )Historia deskorolki
Deskorolką klasyczną (skateboardem) nazywamy deski do robienia trików często z wykorzystaniem elementów architektury miejskiej, albo do jeżdżenia w skateparku. Historia skateboardingu sięga lat 40. XX wieku i jak większość sportów deskorolkowych narodziła się w Kalifornii. Kształt deskorolek naturalnie ewoluował od tamtego czasu a gama trików cały czas się poszerza. Z tak długą historią deskorolka do trików jest najbardziej rozwiniętym sportem deskorolkowym z organizowanymi od wielu lat zawodami. O popularności tego sportu może świadczyć fakt, że jako pierwszy i na razie jedyny sport deskorolkowy wchodzi na Olimpiadę i już od 2020 roku w Tokio będzie można oglądać rywalizujących skaterów.
Jeżeli chodzi o style jazdy, rodzaje przeszkód i organizowane konkurencje podczas zawodów można wyróżnić cztery kategorie: zawody organizowane w bowlu (specjalnie wyprofilowany basen), skateparku (przeszkody skateparkowe, np. rurki, boksy itp.), vert (rampy i mini-rampy) oraz street, czyli wykonywanie trików na naturalnych elementach architektury miejskiej.
Deskorolka - opis i specyfikacja
Tradycyjna deskorolka jest stosunkowo krótka. Zazwyczaj ma ok. 70-80 cm długości i jest symetryczna, aby po zlądowaniu trików, podczas których deska się obraca móc jechać dalej, płynnie przechodząc do następnego triku. Deskorolki są pokryte papierem (gripem) o dużej przyczepności, niezbędnym do wykonywania trików, pozwalającym “wyciągnąć” deskę w górę. Traki są dosyć sztywne a kółka niewielkie i twarde (durometr wynosi ok. 100a). Kompaktowe rozmiary i takie parametry pozwalają ograniczyć wagę i zwiększyć wytrzymałość całego zestawu podczas robienia ewolucji. Podstawowym trikiem stanowiącym punkt wyjścia do innych trików jest podskok, czyli “ollie”.
Sklep deskorolki - rozpocznij przygodę ze skateboardingiem
Na każdej desce, którą oferujemy w sklepie możesz zacząć przygodę ze skateboardingiem. W kategorii “kompletne deskorolki” posiadamy gotowe zestawy, które świetnie nadają się na początek. Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym skaterem lub posiadasz swój podstawowy zestaw, a chcesz go rozbudować o części z wyższej półki, albo potrzebujesz kolejny blat, to skorzystasz z kategorii, w których oferujemy części do desorolek: blaty, kółka, traki czy łożyska. Życzymy miłego śmigania i szybkiego progresu! :)
Zapraszamy również na nasz Blog
- Jak wybrać deskorolkę dla początkujących?
- Jak dobrać rozmiar deskorolki?
- Historia skateboardingu (deskorolki)
- Z czego składa się deskorolka?