Jak dobrać rozmiar deskorolki?

2018-10-20
Jak dobrać rozmiar deskorolki?

Kupując pierwszą deskorolkę na początek naszej przygody ze skateboardingiem musimy dobrze dobrać sprzęt aby czerpać przyjemność z jazdy. Odpowiednio dobrany set-up sprawi, że jazda na deskorolce będzie łatwa i przyjemna. Jeśli chodzi o rozmiar deskorolki dla osób początkujących będzie on zależny od dwóch czynników:

 

1. Wzrost - deska dla młodszych, niższych skateboardzistów powinna być trochę węższa, szerokość jest ważniejsza niż jej długość. Jeśli dobierzemy za mały rozmiar możemy mieć problem z balansem oraz stabilnością.

Dla osób o wzroście:

- do 105cm zaleca się blaty o szerokości do 7.5”,

- do 135cm decki o szerokości około 7.75”,

- dla osób o wysokości powyżej 150 cm deski o szerokości 7.75” – 8.0” i wyżej,

 

Dla najmłodszych polecamy deskorolki o rozmiarze między 7.0 a 7,5 cala.

Dla osób w przedziale wieku między 10-15 lat polecamy deski szersze mieszczące się w przedziale 7.5 a 8.0 cala, w zależności od wysokości

Dla osób ponad 15 lat polecamy najczęściej wybieraną szerokość deskorolki 8.0

 

2. Przeznaczenie - ten czynnik jest ważny ponieważ w zależności od tego co chcemy robić na deskorolce jeden lub drugi rozmiar będzie lepszy. Dla starszych osób do robienia tricków “na ulicy” oraz bardziej zaawansowanych technicznie ewolucji standardową szerokością będzie między 8.0” a 8.5”. Do skejtowania na bowlu, rampach, railach czy parkach lepszym wyborem będzie deskorolka o szerokości między 8.25" a 9.0".  Do vertu, cruisingu warto dobrać większy deck minimum 8.25".

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel