Czy hulajnoga wyczynowa dla dziecka jest bezpieczna? Poradnik dla rodziców

2023-05-30
Czy hulajnoga wyczynowa dla dziecka jest bezpieczna? Poradnik dla rodziców

Każdy sposób, żeby odciągnąć dziecko od ekranu komputera, czy telefonu jest dobry. W Miejskich Sportach mamy absolutnego bzika na punkcie uprawiania sportu na świeżym powietrzu, dlatego tak bardzo cieszy nas widok dzieciaków na hulajnogach wyczynowych! Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy to bezpieczna zabawa. Dziś wyjaśnimy temat krok po kroku w naszym poradniku. Udanej lektury!

 

 

 

 Tak, hulajnoga wyczynowa może być bezpieczna!

Sport to zdrowie – tę oczywistą maksymę zna każdy. I każdy wie, że w trakcie ruchu zawsze można zrobić sobie krzywdę. Grając w kosza można wybić palec. Grając w piłkę nożną, możemy skręcić kostkę. Na rowerze możemy się przewrócić i tak dalej… Czy takie myślenie pomaga w zachęcaniu dzieciaków do ruchu na świeżym powietrzu? Raczej nie. Może je jedynie zniechęcić, potęgując w nich uczucie strachu przed rowerem, deskorolką i hulajnogą właśnie. A to właśnie paradoksalnie jazda na hulajnodze wyczynowej dla dzieci jest bezpieczniejsza niż choćby gra w przykładową siatkówkę, w której łatwo o skręcenie kostki przy lądowaniu po wyskoku. Na hulajnodze wyczynowej dziecko ma odpowiednie ochraniacze i kask, więc nawet przy upadku nic mu się nie stanie. No dobra, stanie się – po każdym upadku dziecko będzie uczyć się, że trzeba wstać, zmotywować się i ćwiczyć dalej, żeby być coraz lepszym!

Pamiętaj o zakupieniu odpowiednich ochraniaczy i kasku dla swojej pociechy! Dzięki temu będzie mogła jeździć bez strachu – pozostanie czysta frajda!

Doskonale wiemy, że jako rodzic chcesz chronić swoje dziecko – my również. Jednak nie bez powodu psychologowie dziecięcy zalecają zachęcanie dzieci do uprawiania sportu. Dzięki temu maluchy mogą się wyszaleć, znaleźć pasję, odkryć swoją drogę i przede wszystkim wyrobić w sobie charakter. A uwierz nam, że jazda na hulajnodze wyczynowej nie jest sportem tak ekstremalnym, jak wyobraża sobie każdy rodzic. Pierwszym krokiem dziecka będzie nauka jazdy na płaskim terenie, skręcanie, delikatne podskoki, ewentualnie zjazd po łagodnym wzniesieniu. Dopiero za jakiś czas przyjdzie pierwsza wizyta na skateparku.

Jak dostosować wysokość hulajnogi wyczynowej do wzrostu dziecka?

Żeby jazda na hulajnodze wyczynowej była bezpieczna dla dziecka, musisz dobrać model o odpowiedniej wysokości. Czy to trudne? Nie, zwłaszcza że wiele hulajnóg wyczynowych dla dzieci ma możliwość regulacji wysokości, więc posłuży dziecku naprawdę długo. Żeby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy tabelę rozmiarów:

 

Nie tylko wysokość hulajnogi wyczynowej jest istotna – również szerokość kierownicy. Szerokość kierownicy powinna być dopasowana do szerokości barków ridera. Tutaj wiele zależy po prostu od wygody użytkownika – jedni wolą szerszy rozstaw, inni węższy. Natomiast warto wiedzieć na przyszłość, że węższa kierownica pozwala na triki bardziej techniczne, a osoby preferujące wysokie skoki preferują kierownice szersze.

Jaka wielkość i twardość kółek?