Czym różnią się deskorolki dla zaawansowanych? Przeczytaj!

2022-12-01
Czym różnią się deskorolki dla zaawansowanych? Przeczytaj!

Nie jest tajemnicą, że na początku swojej przygody z jakimkolwiek sportem nie warto rzucać się na najbardziej zaawansowany sprzęt. Czy początkujący skrzypek będzie grać lepiej tylko dlatego, że kupił Stradivariusa? Niekoniecznie. Podobnie z deskorolkami. Żeby w ogóle zobaczyć, że wkręcisz się w zajawkę, wybierz model dla początkujących lub średniozaawansowanych. A czym wyróżniają się deskorolki dla zaawansowanych? O tym w naszym dzisiejszym artykule!

Deskorolki dla zaawansowanych to kolejny level

Deskorolki dla zaawansowanych to propozycje przeznaczone dla skaterów, którzy mają już całkiem niezłe doświadczenie. Twoje triki stają się coraz bardziej zaawansowane? Ollie coraz wyższe? W takim razie musisz zadbać o dechę, która wytrzyma dużo większe obciążenia, czy prędkości. Oczywiście decha dla początkującego od dobrego producenta jest świetnym wyborem na początek. Ale nie ma co ukrywać - może nie wytrzymać potężnego ollie nad schodami z soczystym kick flipem! Sami lubimy wyskoczyć na skatepark, dlatego doskonale wiemy, jak ważny jest odpowiedni sprzęt. W przeciwnym razie jazda może stać się udręką, a w najgorszym wypadku po prostu zrazisz się do dalszych ćwiczeń.

Powiedzmy to sobie wprost: zaawansowana jazda wymaga zaawansowanego sprzętu. Nie da się przecież ukryć, że im wyższe ollie, tym wyższa siła, która działa na deskę w trakcie lądowania. Tutaj w grę muszą wchodzić odpowiednio solidne kółka, czy sam deck. Na tym etapie ćwiczeń potrzebujesz dobrej jakości, wytrzymałej dechy, która będzie w stanie znieść maksymalne obciążenia. Do tego ważne jest, aby poszczególne elementy wyróżniały się odpowiednią solidnością i funkcjonalnością. Taka deskorolka będzie Ci służyć wiernie w trakcie niejednego wypadu na skatepark!

O czym pamiętać, wybierając deskorolkę dla zaawansowanych?

Deskorolka dla zaawansowanych zasadniczo różni się od modeli dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Trudno się dziwić - wykorzystywana jest przecież nie do samej nauki balansu, czy podstawowych ruchów (zatrzymanie się, skręt, manual), tylko do pokonywania naprawdę wymagających przeszkód. Wystarczy spojrzeć na wyposażenie skateparku. Znajdziesz w nim funbox, half-pipe, schody, raile i inne przeszkody, które pozwolą Ci wykonywać naprawdę wymagające triki. Bez odpowiedniego sprzętu może jednak skończyć się to wypadkiem, a w najlepszym przypadku - złamanym deckiem. My wolimy tego uniknąć!

O czym musisz pamiętać, dobierając deskorolkę dla zaawansowanych? Przede wszystkim o dobraniu właściwego rozmiaru blatu. Jeśli już trochę pojeździłeś, to z pewnością masz swoje wyrobione nawyki, czy preferencje - pamiętaj, że nie ma „najlepszego rozmiaru”. To po prostu bardzo indywidualna kwestia. Trochę, jak ze strunami do gitary: jedni wolą grubsze, a inni cieńsze. Kolejną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, są kółka. Te mogą mieć średnicę 50 - 56 mm oraz twardość 95 - 100 A. Warto w tym miejscu odnotować, że w przypadku bardzo gładkich powierzchni w skateparku (nam się to już zdarzyło), bardzo twarde kółka mogą się z łatwością ślizgać, a odrobinę miększe z większą średnicą zapewniają lepszą przyczepność.

Nie zapomnij również zaopatrzyć się w niezbędne części i akcesoria dla zaawansowanych:

Z deskorolkami dla zaawansowanych jazda jest lepsza

W naszym sklepie z deskorolkami dla zaawansowanych znajdziesz nie tylko gotowe propozycje. Oferujemy zarówno komplety, jak i modele idealne do customizacji. W nich to Ty decydujesz, jakie trucki, czy kółka zostaną zamontowane. Dzięki temu decha będzie maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom i osobistym preferencjom. Wychodzimy z założenia, że od pewnego poziomu zaawansowania skate jest dużo bardziej świadomy swojego sprzętu - również tego, czego tak naprawdę oczekuje od swojej dechy. Każdy użytkownik ma również swój indywidualny styl jazdy, pod który dobiera sprzęt. Właśnie dlatego zadbaliśmy o szeroki wybór deskorolek dla zaawansowanych. Koniecznie je sprawdź, bo naprawdę warto!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel