Czym różnią się kendamy od siebie? Przegląd oferty KROM Kendama.

2023-11-28
Czym różnią się kendamy od siebie? Przegląd oferty KROM Kendama.

Postaw na nowoczesny kształt kendamy!

Kendama to zabawka zręcznościowa wywodząca się z Japonii. Od co najmniej kilkunastu lat przeżywa dynamiczny rozwój, wymyślane są nowe triki, a co za tym idzie zabawka sama w sobie jest udoskonalana i dostosowywana do współczesnego stylu gry. Dzisiejsze kendamy różnią się znacznie od tych dostępnych jeszcze 10 lat temu czy wcześniej. Jeśli wybierzesz produkt, który ma przestarzały kształt, za krótki sznurek, czy kiepską farbę, to gra będzie znacznie trudniejsza a niektóre triki mogą być dla Ciebie niedostępne. Warto więc wybrać kendamę ze współęczesnej oferty renomowanych firm specjalizujących się w kendamach, np. KROM Kendama.

 

Kendama dla początkujących vs. kendama dla zaawansowanych

Często pytacie nas, czy ten konkretny model kendamy będzie odpowiedni na początek. Prawda jest taka, że wszystkie kendamy dostępne w Miejskich Sportach będą odpowiednie na początek. Podział na kendamy dla początkujących czy kendamy dla zaawansowanych nie istnieje. Jeśli pozwala Ci na to budżet, nie ma przeciwwskazań, żebyś wybrał kendamę z wyższej półki.

 

 

Kendama KROM POP - różnice pomiędzy wersją Rubber a LOL

Jeśli jednak chcesz spróbować kendamy, nie inwestując w to zbyt dużo, zwróć uwagę na model POP. Jest to model, który otrzymał tytuł Zabawki Roku 2021. Jest on dostępny w dwóch wersjach Pop Rubber oraz POP LOL. Jeśli chodzi o różnicę między tymi dwoma modelami, to jest to przede wszystkim kształt. Pop Lol jest większy. Posiada większe i głębsze miski, dzięki czemu łapanie tamy będzie łatwiejsze. Drugą istotną różnicą jest farba LOL, która pokrywa tamę. Jest ona bardziej przyczepna i trwała niż na kendamie POP rubber.

 

Czy Noia to odpowiedni model dla początkujących?

Kolejnym popularnym modelem jest NOIA dostępna w trzech odsłonach. To również większy kształt niż POP Rubber. Posiada równeiż łożysko zamiast koralika, co zapobiega skręcaniu się sznurka. Dodatkową cechą, która zaczyna się od tego modelu jest otwór w kenie, który obniża jego wagę i pozwala na łatwiejsze wykonywanie trików balansowych (np. lunar).

Wybór kendamy z wyższej półki

Istotną cechą różniącą kendamy od siebie jest drewno z jakiego zostały wykonana. Dwa najbardziej popularne gatunki to buk i klon. Buk jest drewnem bardziej miękkim i mniej trwałym natomiast klon posłuży nam dużo dłużej. Wszystkie te trzy modele są wykonane z buku. Praktycznie wszystkie modele z wyższej półki cenowej są wykonane z klonu, posiadają inne kształty, czyli profilowanie wszystkich rantów i zakończeń. Czasami są łączone z innymi rodzajami drewna. Posiadają też najbardziej wymyślne wykończenia wizualne, które nie tylko są atrakcyjne dla oka, ale też pomagają w śledzeniu otworu w tamie, który ułatwia grę. Są to też modele często sygnowane nazwiskami znanych graczy (tzw. promodele), czy też rozmaite kolaboracje z artystami. Różnorodność jest bardzo duża i kiedy zaczniecie grać, wykształcą się w Was preferencje, które spowodują, że na jednej kendamie będzie Wam się grało lepiej niż na innej.

 

Zobacz jaką kendamę wybrać:

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023

Polecane

Kendama Krom POP Niebieska

Kendama Krom POP Niebieska

99,00 zł brutto/1szt.
Kendama KROM KOLLEGE B.W.

Kendama KROM KOLLEGE B.W.

125,30 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 89,50 zł/1szt.Cena regularna 179,00 zł brutto/1szt.
Kendama KROM DJ Pro Mod Fish

Kendama KROM DJ Pro Mod Fish

225,00 zł brutto/1szt.
pixel