Czym się różnią kendamy KROM?

2020-06-08
Czym się różnią kendamy KROM? KROM Kendama to jeden z czołowych producentów kendam na całym świecie. W ofercie tej marki znajdziecie wiele modeli od tych dla początkujących, aż po modele na których grają PRO playerzy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kendamą możesz nie wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę, jakie są różnice między poszczególnymi modelami czy też jaki model będzie najlepszym wyborem. Poniższa tabelka ukazuje różnice między poszczególnymi modelami KROM.

Kendamy różnią sie między innymi rodzajem drewna - droższe modele mają często bardziej wytrzymałe drewno klonowe zamiast buku. Malowanie tamy też się różni. W najtańszych POPach znajdziecie zwykłą farbę rubber natomiast w innych zazwyczaj bardzo lepką sticky paint LOL.

Bardziej zaawansowane modele posiadają na końcu sznurka łożysko zamiast koralika dzięki, któremu sznurek podczas gry mniej się skręca. Na base cupie może zostać dodany balance hole, który sprawi, że kendama będzie lepiej wyważona. 

Kolejną różnicą jest kształt kena. W modelach POP, Strogo oraz KAMO jest wykorzystany Bunnifer Lopez - BL, Kollege oraz Strogo 1% to także BL ale powiększony o 1% także te kendamki będą odrobinkę większe. PRO modele oraz seria Slaydawg Da Gang stworzone są na bazie kształtu Slaydawg 2 - posiadają duże masywne cupy. 9y Bday jest wyjątkowy bo oprócz połączenia drewna klonowego, brzozy i zebrano wyróżnia się nowym kszałtem AK - agressive ken czyli ostrym i unikalnym wyglądem, duże sarado oraz smukły spike powodują, że jest to świetny kształt dla takich trików jak: lunary czy slingery.

Na początek zdecydowanie polecamy model POP gdyż jest to model o najlepszym stosunku jakości do ceny. Jeśli chcecie wejść już na odrobinę wyższy poziom fajnym wyborem będzie model strogo, który posiada już bardziej wytrzymałą farbę i do tego bardziej lepką oraz łożysko zapobiegające skręcaniu się sznurka. Następnym "upgradem" będzie KAMO, które ma świetny wygląd i balance hole, ułatwiający balans kendamy. Następnie kolejnym "skokiem" jakościowym będzie wybór, któreś z kendam zrobionych z klonu (Strogo1%, Kollege, PRO modele Headshot, Slaydawgi), które będą jeszcze bardziej wytrzymałe.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

Kendama Krom POP Żółty

Kendama Krom POP Żółty

94,05 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 94,05 zł/1szt.Cena regularna 99,00 zł brutto/1szt.
Kendama KROM KOLLEGE B.W.

Kendama KROM KOLLEGE B.W.

125,30 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 89,50 zł/1szt.Cena regularna 179,00 zł brutto/1szt.
pixel