Deska do balansowania dla dzieci. Dlaczego to dobry pomysł?

2022-12-29
Deska do balansowania dla dzieci. Dlaczego to dobry pomysł?

Dzieci to absolutne wulkany energii – chyba że zaniedbamy w nich pasję do ruchu. Oczywiście nie każde dziecko musi zostać sportowcem, nie o to chodzi. Jednak odpowiednia dawka ruchu jest niezbędna w każdym wieku. Bez tego zaczynają się problemy ze stawami, sercem, nadwagą, czy podwyższonym cholesterolem… liczba z wiekiem drastycznie się wydłuża. Jaka może być tutaj rola tzw. trickboardu? Dlaczego deska do balansowania dla dzieci to dobry pomysł? Już opowiadamy dalej!

Deska do balansowania dla dzieci rozwija koordynację

Zacznijmy od tego, że deska do balansowania dla dzieci to świetna zajawka dla każdego malucha. Z pewnością zauważyłeś, że dzieci uwielbiają balansować na krawędziach – czy to na chodniku, na drzewach, czy linie. To naturalny odruch, który z wiekiem zanika (szczególnie jeśli dziecko nie zachęca się do ruchu). I nie jest wielką tajemnicą, że „czym skorupka za młodu nasiąknie...”. Jeśli dziecko od najmłodszych lat nie było stymulowane do ruchu, ćwiczenia balansu i koordynacji, to w dorosłym życiu może mieć z tym problemy. Dawniej lekcje wychowania fizycznego w szkołach były pod tym kątem bardziej wymagające. Dziś niestety wuef traktowany jest po macoszemu, a same maluchy często nie chcą nawet się poruszać, bo wolą spędzać czas przed telefonem…

 

Deska do balansowania dla dzieci zapewnia doskonałą zabawę. Tutaj chodzi o rozwój właśnie poprzez ćwiczenia, które dzieci bardzo lubią. Zaczyna się prosto: od nauki balansu. Gdy maluch to opanuje, zaczyna kombinować dalej, wykonując proste triki. Później dokłada do tego własne ćwiczenia, rozwijając zdolności motoryczne, zmysł równowagi, koordynację, czy naturalny balans. Deska do balansowania dla dzieci jest odpowiedzią na naturalną potrzebę maluchów, jaką jest ruch. Sam dobrze wiesz, że dziecko, które się nie wyszalało, gorzej śpi, bywa sfrustrowane, czy rozdrażnione.

Skakanie, miłość do huśtawek i bieganie to czynności, które maluchy uwielbiają. Do tego dzięki nim rozwija się mózg dziecka i motoryka duża angażująca całe ciało lub jego większą część. Korzystając z deski do balansowania (czyli trickboardu), Twoja pociecha:

  • zyska świadomość swojego ciała,
  • nauczy się naturalnego utrzymywania równowagi,
  • wyrobi sobie nawyk prawidłowej postawy,
  • wyrobi w sobie nawyk skupienia na wykonywanej czynności i kreatywności.

Dlaczego rozwój motoryki u dziecka jest tak ważny?

Dlaczego prawidłowe funkcjonowanie zmysłu równowagi jest tak ważne? To dzięki niemu możemy kontrolować postawę ciała i swoje ruchy. Zaburzenia funkcjonowania w obrębie zmysłu równowagi mogą skutkować tym, że dziecko jest apatyczne, znudzone, niechętne do zabaw ruchowych z innymi dziećmi. I tu jeszcze raz podkreślamy: nie chodzi o to, aby maluch nagle stał się wybitnym sportowcem. Chodzi tylko i wyłącznie o jego zdrowie i brak problemów w dorosłym życiu.

Dzieci borykające się z problemami z koordynacją, równowagą, czy po prostu z motoryką, często sprawiają wrażenie niezdarnych, przejawiają tendencje do izolowania się od grupy rówieśniczej i często doświadczają problemów z samooceną – takie są wnioski psychologów dziecięcych. Do tego dochodzi fakt, że problemy z nadwagą dotykają w zdecydowanej większości dzieci, którym rodzice nie wpoili (oczywiście poprzez zachęcanie maluchów) nawyku ruchu, czy uprawiania sportu (często choćby w najmniejszym zakresie). Trzeba pamiętać, że rolą rodzica jest wychowanie dziecka na dobrą, ale również zdrową osobę. Dzięki temu dziecko naprawdę uniknie bardzo poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości.

Nie pozwól swojemu dziecku się „zasiedzieć”!

Deska do balansowania dla dzieci to świetny sposób na to, aby regularnie ćwiczyć w domu. To doskonałe przygotowanie do:

  • nauki jazdy na rowerze,
  • skakania na skakance,
  • gry w piłkę,
  • jazdy na snowboardzie,
  • czy jazdy na deskorolce.

Tak naprawdę do uprawiania każdego sportu niezbędna jest odpowiednia koordynacja i „czucie” własnego ciała. Warto dodać, że trickboard może stanowić wsparcie dla dzieci zmagających się z obniżonym napięciem mięśniowym oraz pozwala wyciszyć silne emocje. Deska do balansowania dla dzieci to doskonała zabawka zachęcająca do aktywności fizycznej, budząc pozytywne skojarzenia z ruchem i ćwiczeniami – wszystko tutaj odbywa się poprzez dobrą zabawę!

Trickboard dla dzieci to doskonały prezent dla młodszych i nieco starszych maluchów. Zwłaszcza że sama zabawka jest bardzo estetyczna, a jej design przyciąga i zachęca maluchy do zabawy! Przecież wzorów jest masa:

Sam trickboard dla dzieci sprawdzi się jako prezent na urodziny, Święta, czy po prostu ot, tak – przecież to zabawka z korzyścią dla Twojej pociechy! Mamy nadzieję, że naszym artykułem przekonaliśmy Cię do postawienia na ten kapitalny gadżet. Sami przekonaliśmy się, że to absolutny hit!

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel