Dyski frisbee od Wham-O już dostępne!

2018-06-07
Dyski frisbee od Wham-O już dostępne!

Latające dyski mają swoją długa historię. Ich prekursorem jest Walter Frederick Morrison - amerykański wynalazca i przedsiębiorca oraz pomysłodawca frisbee. Jak sam twierdzi na pomysł zrobienia jednego z bardziej popularnego gadżetu do zabawy w parkach wpadł już w 1937 roku. Będąc na plaży rzucał pokrywami od pudełek z popcornem. Szybko się niszczyły od obić dlatego później używał do tego celu okrągłych form do ciast. W późniejszym czasie otworzył wraz ze swoją żoną firmę i sprzedawał dyski pod nazwą "Flyin' Cake Pans".

Podczas drugiej wojny światowej służył jako lotnik. Po powrocie stworzył firmę "Whirlo-Way" i rozpoczął produkcję latających dysków wraz z Warrenem Franscionim, który dał fundusze na rozkręcenie biznesu. Nawiązując do popularnego zjawiska UFO zaczęli robić dyski pod nazwą "Flyin' Saucer" - latające dyski. Po pewnym czasie firma produkująca zabawki WHAM-O postanowiła odkupić od Waltera prawa wynalazcze za kwotę miliona dolarów co na tamte czasy było dość sporą kwotą. Firma po pewnym czasie zaczęła nazywać swoje dyski - Frisbee i do dzisiaj jest pełnoprawnym właścicielem tej nazwy. Do dzisiaj zostało sprzedanych miliony dysków na całym świecie.

W ofercie tego producenta można znaleźć frisbee o szerokim wachlarzu możliwości. Są dostępne dyski o różnej wadze - między innymi 140g, 175g do gry w ultimate lub cięższe dyski o wadze 200g. Dla każdego znajdzie się coś dobrego! Oprócz standardowych frisbee są np. świecące w ciemności czy pokryte tworzywem dla lepszego chwytu!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel