Frisbee Ultimate - zasady gry

2018-04-30
Frisbee Ultimate - zasady gry

Z czasem zwykłe rzucanie dyskiem frisbee może być niewystarczające. Rządni rywalizacji możemy coś z tym zrobić!


Ultimate to gra zespołowa przy użyciu dysku frisbee, która łączy elementy różnych dyscyplin sportowych takich jak koszykówka, piłki nożnej, piłki ręcznej czy rugby. Jest to widowiskowa i dynamiczna gra jednocześnie będąc bezkontaktową. Poniżej możecie zapoznać się z kilkoma zasadami gry.

W ultimate rywalizują dwa siedmioosobowe zespoły. Ich celem jest złapanie frisbee w “zonie” - strefie przeciwnika, w której punktuje się. Nie wystarczy tylko dobrze rzucać dyskiem. Trzeba być nieźle wygimastykowanym ponieważ trze dobrze biegać oraz skakać i łapać dysk. Z pewnością szybkie i dynamiczne osoby będą miały przewagę.

Boisko na którym toczy się rozgrywka ma wymiary 100 na 37 metrów ze strefą, w której się punktuje o długości 18 metrów.

Początek gry wygląda tak, że jedna z drużyn stojących przy swojej zonie rzuca dysk do przeciwnika wykonując tak zwany “pull”. Rzucając frisbee trzeba pamiętać, że trzeba naj najszybciej po jego złapaniu zatrzymać się. Przy osobie, która trzyma dysk może być tylko jeden obrońca, który liczy do 10 sekund. W tym czasie atakujący musi pozbyć się frisbee.

Jeżeli dysk wypadnie na aut, spadnie na ziemię, zostanie przechwycony lub zbity to obrońcy stają się atakującymi.

Punkt zdobywa się łapiąc dysk w zonie przeciwnika.

Jeśli chodzi o faule to kontakt z przeciwnikiem jest zabroniony, nie można także zabiegać drogi. Jeżeli zawodnik krzyknie, że został sfaulowany gra jest przerwana i spór rozstrzygają sami zawodnicy.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam zasady gry. Zanim zaczniecie wchodzić na wyższy poziom pamiętajcie, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

Frisbee Ultimate dysk do rzucania Star Sports z podświetleniem LED przeźroczysto-żółte 175g

Frisbee Ultimate dysk do rzucania Star Sports z podświetleniem LED przeźroczysto-żółte 175g

55,30 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 55,30 zł/1szt.Cena regularna 79,00 zł brutto/1szt.
pixel