Hulajnoga wyczynowa do 500 zł, czy hulajnoga wyczynowa do 800 zł? Sprawdź nasze zestawienie!

2022-11-10
Hulajnoga wyczynowa do 500 zł, czy hulajnoga wyczynowa do 800 zł? Sprawdź nasze zestawienie!

Doskonale wiemy, że jeżeli dopiero zaczynasz w jakiejś dziedzinie, to największym problemem na początku jest dobranie odpowiedniego sprzętu. Tak jest w przypadku muzyków, sportowców, czy właśnie riderów. Jaką hulajnogę wyczynową wybrać? Postawić na taką do 500 zł, 800 zł, czy 1000 zł? Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne zestawienie, w którym poznasz najlepsze modele hulajnóg w każdym przedziale cenowym. Koniecznie je obczaj!

Hulajnoga wyczynowa do 300 zł - czy warto?

Hulajnogi, szczególnie hulajnogi wyczynowe w ostatnich latach stale zyskują na popularności. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli - gorszych i lepszych. Wiele osób obawia się właśnie o to, że tzw. próg wejścia do jazdy na hulajnodze wyczynowej jest zbyt wysoki. Czy naprawdę trzeba kupić model za miliony monet, żeby móc rozpocząć przygodę? Niekoniecznie. Prawda jest taka, że wielu wybitnych zawodników w swoich dziedzinach zaczynało właśnie od najprostszego sprzętu. Poza tym, jeśli np. szukasz hulajnogi wyczynowej do 300 zł, czy 400 zł dla swojego dziecka, bo nie jesteś pewien, czy zajawka po prostu mu nie minie, to nie ma w tym niczego złego. Kolejną sprawą jest to, że nie każdy ma aspiracje do tego, żeby robić backflipy i wysokie skoki w skateparku. Niektórzy chcą mieć po prostu hulajnogę na zwykłe dojazdy i dodatkowo podskoczyć od czasu do czasu wskoczyć na krawężnik, albo poćwiczyć inne podstawowe triki. Do takiego zastosowania w połączeniu z niewielką wagą dziecka, wystarczająco dobrze sprawdzą się najtańsze modele.

 

Czego można spodziewać się po hulajnogach do 300 zł? Na ogół będą to modele mniejsze, wykonane w całości ze stali (przez co nieco cięższe niż ich starsi aluminiowi kuzyni), a kółka mogą mieć rdzeń z tworzywa zamiast metalowego (choć niekoniecznie - sprawdź to w specyfikacji). Wszystkie modele dostępne u nas w ofercie spełniają podstawowe normy jakościowe i z pewnością będą cieszyć, jeśli celem Twoim lub Twojego Dziecka jest przede wszystkim jazda oraz podstawowe triki. Jakie modele możemy Ci doradzić?

  • Hulajnoga Wyczynowa Dla Dzieci Story Outlaw - Jeżeli chodzi o najlepszy model hulajnogi wyczynowej dla dzieci do 300 zł, to Story Outlaw (ewentualnie Shredder) jest niemal bezkonkurencyjny. To niewielka waga (to mniej niż 3 kg), trwały materiał decku (wytrzymałe i jednocześnie lekkie aluminium) oraz stalowa kierownica. Na uwagę zasługuje fakt, że hulajnoga doskonale się prowadzi, dzięki czemu łatwo nauczyć się podstaw i manewrowania. Do tego nylonowe kółka i system kompresji „Threaded” sprawiają, że hulajnoga jest przystępna cenowo i idealna dla początkujących dzieci!
  • Hulajnoga Wyczynowa Story DOS - jeśli możesz niewiele dopłacić ponad 300 zł (z darmową przesyłką) to model Story DOS w tej półce cenowej jest bezkonkurencyjny. Dostaniesz już dużo lepszy zestaw - lżejszy i z aluminiowymi kółkami i podestem oraz z solidnym wzmacnianym widelcem.

 

Hulajnoga wyczynowa do 500 zł

Hulajnoga wyczynowa do 500 zł to już naprawdę fajny sprzęt. W tym przedziale na pewno znajdziesz model dobry dla początkujących. Zwróć szczególną uwagę na wagę - za najodpowiedniejszą uznaje się 3-4 kilogramy. Kolejna istotna rzecz, to materiał wykonania. Ten musi być odpowiednio trwały, a zarazem lekki, żeby hulajnoga nie rozłożyła się przy lądowaniu większego skoku. W tym przedziale cenowym spotkamy już lżejsze systemy kompresji, szersze i stabilniejsze konstrukcje oraz większy wybór rozmiarów. Praktycznie wszystkie hulajnogi w tej cenie posiadają już solidne kółka 100-110 mm średnicy oraz w większości wykonane są z aluminium. Kolejne istotne elementy to kółka, rozmiar i kształt decku oraz griptape.

Jeśli chodzi o najlepsze hulajnogi wyczynowe do 500 zł, to wyróżnilibyśmy:

 • Hulajnoga Wyczynowa Flyby Lite Complete - Model stworzony dla początkujących riderów. Możesz liczyć na podest z aluminium, dzięki któremu model jest lekki, a jednocześnie trwały. Do tego uniwersalne koła o średnicy 110 mm praz łożyska ABEC9 zapewniają szybką i płynną jazdę. Duży udźwig (do 100 kg) umożliwia jazdę zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Warto także wyróżnić wytrzymałe gripy o długości 125mm, które oferują dobrą przyczepność również bez rękawiczek, a także świetny design.
 • Lekka Hulajnoga wyczynowa NKD Team - Model absolutnie idealny w tym przedziale cenowym dla dzieci i młodzieży o wzroście 95-150 cm. Zdaniem ekspertów to najlepszy stosunek jakości do ceny. Zwłaszcza że uniwersalne komponenty pozwalają na wymianę kierownicy na wyższą (jeśli dziecko podrośnie). Do tego dochodzą najlepsze materiały (podest z wysokiej klasy aluminium, stalowa kierownica), szybkie łożyska ABEC 9 oraz kółka z wysokiej klasy poliuretanu o twardości 85a oraz aluminiowego rdzenia. Nie można jednak zmierzyć doskonałego feelingu jazdy. Ten model możesz brać w ciemno.

Hulajnoga wyczynowa do 600 zł

Jeśli chodzi o hulajnogi wyczynowe do 600 zł dla dzieci i początkujących riderów, to zdecydowanie możemy polecić Ci ten model:

 • Hulajnoga Wyczynowa NKD Rally V4 - To hulajnoga niezwykle uniwersalna, która sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i początkujących riderów nawet do 180 cm wzrostu. Tutaj na uwagę zasługuje szeroka kierownica oraz kształt decku i rozmiar decku (szeroki i kanciasty deck pozwoli na super grindy na murkach bez konieczności kupowania dodatkowych pegów). Podest ze wzmocnionymi szynami do rail grindów wykonany z wysokiej jakości aluminium, a także kierownica ze stali chromowej. Do tego dochodzą system kompresji widelca HIC, który zapewnia brak luzów, zwiększoną wytrzymałość i płynne barspiny, a także szybkie łożyska ABEC 9. Do tego dochodzi płynna i wygodna jazda, a także możliwość wymiany kierownicy na wyższą, jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości. Zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do jakości.
 • Hulajnoga Wyczynowa Flyby Air Complete - Model Flyby Air to idealny wybór dla początkujących riderów! To doskonały balans pomiędzy lekkością (3860 g) oraz wytrzymałością. Do tego konstruktorzy zadbali o idealne rozłożeniu masy między przodem a tyłem hulajnogi. Na uwagę zasługuje szeroka kierownica w kształcie litery T. Dzięki temu model Air jest niezwykle stabilny w powietrzu, co pozwala na łatwiejsze manewrowanie hulajnogą przy wykonywaniu skomplikowanych trików. Do tego dochodzą kółka o średnicy 110mm pokryte specjalnym gumowym materiałem zapewniającym doskonałą przyczepność na skateparku. Bardzo dobry i trzymający griptape, pewny chwyt gripów oraz szeroki, wygodny podest. No i wisienka na torcie, czyli system kompresji IHC, który zapewnia szybkie i płynne wykonywanie barspinów.

 

Hulajnoga wyczynowa do 800 zł

Jeśli szukasz hulajnogi wyczynowej do 800 zł to zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór między markami Ethic, Flyby oraz NKD:

  • Hulajnoga wyczynowa ETHIC Erawan Oilslick - Jest to absolutny bestseller a jego znakiem rozpoznawczym jest niska waga. Jest to prawdopodobnie najlżejsza seryjnie produkowana hulajnoga na rynku i waży zaledwie 2,96 kg. Jednak pomimo piórkowej wagi model jest niesamowicie wytrzymały, więc można na nim wykręcać potężne triki i skoki. To świetna propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych riderów. Na uwagę zasługuje system kompresji ICS-10, gruboziarnisty, dobrze trzymający griptape oraz kółka o wielkości 110 mm, które sprawiają, że na tej hulajnodze można spokojnie wykonywać tricki, ale także używać jej do codziennej jazdy
  • Hulajnoga Wyczynowa NKD Rally V4 - To w zasadzie hulajnoga do 700 zł w ulubionym w ulubionym kolorze młodych zajawkowiczów (kolor tęczowy, nazywany neochrome lub czasem oilslick - wszystkie hulajnogi w tym kolorze są droższe od podstawowych kolorów ze względu na droższy proces produkcji). Jest to niezwykle niezwykle uniwersalna, która sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i początkujących riderów nawet do 180 cm wzrostu. Szeroka kierownica oraz świetny deck (szeroki i kanciasty podest pozwoli na super grindy na murkach bez konieczności kupowania dodatkowych pegów). 

Hulajnoga wyczynowa do 1000 zł

Pewnie domyślasz się, że na tej półce cenowej leżą już naprawdę kozackie modele. My polecamy:

 

 • Hulajnoga wyczynowa NKD UFO Świetny model dla średnio i bardzo zaawansowanych riderów. Wytrzymałość i lekka waga (4260 g) w połączeniu z doskonałym wyważeniem zapewniają łatwiejsze wykonywanie trików w powietrzu. Szeroki i długi deck oraz kierownica w kształcie litery T zapewnią świetny feeling płynący z jazdy streetowej. Na uwagę zasługują aluminiowe koła o średnicy 120mm wykonane w technologii Hollow Core (obniża to wagę), łożyska ABEC11 (powodują, że jazda jest super szybka i płynna), czy deck o wymiarach 530x139 mm z płytkim concavem (posiadający grip o dużej przyczepności). Nie można zapomnieć o 4-śrubowym, wytrzymałym systemie kompresji SCS. Z tego wyboru z pewnością będziesz zadowolony!
 • Hulajnoga Wyczynowa Flyby Pro Street - Model Flyby Pro Street to idealny wybór zarówno dla zaawansowanych riderów, ale również dla początkujących. Producent zadbał o lekką, a jednocześnie dodatkowo wzmocnioną kierownicę, zintegrowane pegi w tylnej części decku oraz lekką wagę (jedynie 4,4 kg przy doskonałej wytrzymałości). Koła o średnicy 120mm pokryte specjalnym gumowym materiałem zapewniają doskonałą przyczepność, a o płynność jazdy dbają łożyska ABEC 9. Nie zapomniano o gripach z pewnym chwytem. No i wisienka na torcie: 4-śrubowy system kompresji SCS z kierownicą ze stali Cr-Mo 4130 oraz miękkimi uchwytami zapewniającymi płynną jazdę. To absolutny hit!
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel