Hulajnogi freestyle – z czym to się je?

2022-12-01
Hulajnogi freestyle – z czym to się je?

Chcesz rozpocząć przygodę z jazdą freestyle na hulajnodze? Nie wiesz jak zacząć i z czym to się je? Jaki sprzęt będzie Ci potrzebny? W takim razie nasz najnowszy artykuł powstał właśnie dla Ciebie. Sprawdź, czym są hulajnogi freestyle i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt. To co, udanej lektury i do zobaczenia na skateparku!

Dlaczego warto sprawdzić hulajnogi freestyle?

Jesteś fanem adrenaliny? Spędzasz na skateparku każdą wolną chwilę? A może wolisz jeździć „na dziko”, wykorzystując infrastrukturę miejską do robienia kolejnych trików? W takim razie z pewnością zainteresują Cię właśnie hulajnogi freestyle! To świetna zajawka, która przyciąga coraz więcej osób. Oczywiście osiągnięcie mistrzostwa w wykonywaniu najtrudniejszych trików wymaga ogromu ćwiczeń. Ale hej, nie każdy musi być mistrzem świata! Możesz po prostu dla własnego fanu chodzić na skatepark, stawiając na jazdę bardziej rekreacyjną. Zwłaszcza że znajdziesz hulajnogi freestyle, które idealne zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z wymagającą jazdą, jak i dla tych, którzy są nieco bardziej doświadczeni i przede wszystkim zajawieni pogonią za opanowaniem kolejnych tricków, jak big air lub potężny bar spin z czyściutkim lądowaniem. Jesteś zainteresowany?

Od lat promujemy ideę Miejskich Sportów. Chodzi o to, aby aktywnie spędzać czas, łącząc ruch i nutkę adrenaliny. Tutaj hulajnogi freestyle pasują jak ulał. Możesz przecież ruszyć z nimi na skatepark, żeby nieco odetchnąć od codziennych zmartwień. Nie wiemy, jak Ty, ale my wskakując na dwa kółka czujemy, jak nasza głowa oczyszcza się ze wszystkich problemów. Jesteśmy tylko my i kolejna przeszkoda do przeskoczenia! Przejdźmy jednak do konkretów. Na jakie modele hulajnóg freestyle powinieneś zwrócić uwagę? Przede wszystkim na te wytrzymałe. Bez obaw, nawet przy potężnym lądowaniu ich blaty i kółka nie pękną niczym sucha gałązka. Do tego dochodzi niska waga, która ułatwia wysokie skoki – w przypadku poszczególnych modeli to mniej niż 3 kg. To zdecydowanie duża przewaga nad hulajnogami z sieciówek, które owszem, w nazwie mają słowo „freestyle”, ale w praktyce są mobilne jak wóz z węglem…

Wybierz hulajnogi freestyle, które robią różnicę!

Wiadomo - na rynku znajdziesz modele lepsze i gorsze jakościowo. Jak odróżnić hulajnogi freestyle warte uwagi? Warto zacząć od kół - modele o wielkości 110 mm sprawiają, że na hulajnodze freestyle można spokojnie wykonywać tricki, ale także używać jej do codziennej jazdy. Komfortowy dojazd na skatepark nie będzie stanowił już dla Ciebie problemu. Raz dwa śmigniesz między samochodami, pokonując trasę w mrugnięcie okiem. To dużo wygodniejsze niż dojazd autobusem, czy tramwajem. Pamiętaj jednak, żeby zadbać o pozostałe akcesoria, jak choćby:

Do tego każdy model hulajnogi freestyle możesz customizować, dorzucając do niej akcesoria:

Ruszaj na skatepark z hulajnogami freestyle!

Wybierając hulajnogę freestyle, warto zwrócić uwagę na takie detale jak: system kompresji, lekkie i mocne kółka, jednoczęściowy design, szeroką kierownicę, a przede wszystkim mocny deck. Na początku naszej przygody z jazdą na dwóch kółkach każdemu zdarzyło się wybrać model kiepskiej jakości – nam również. Kończy się to tak, że przy soczystym lądowaniu… po prostu deck pęka, a kierownica leci w powietrze, jak dysk na olimpiadzie. My wolimy unikać takich przypadków!

Freestyle, to freestyle – absolutna wolność poruszania się po mieście, trzaskania trików i wysokich skoków! Tutaj jednak ważny jest odpowiedni sprzęt, który będzie wystarczająco trwały i po prostu mobilny. W przeciwnym razie jazda będzie czystą udręką. My wolimy się nie męczyć, dlatego od razu stawiamy na sprawdzone propozycje. Hulajnoga freestyle to dobry wybór zarówno na początek przygody, jak i dla doświadczonego ridera. Nie ma więc na co czekać. Sprawdź najciekawsze modele hulajnóg freestyle, obejrzyj kilka wideo na YouTube i co… widzimy się na skateparku!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel