Jak przetrwać zimę i nie wypaść z formy?

2018-10-09
Jak przetrwać zimę i nie wypaść z formy?

Każdy kto uprawia sporty takie jak longboarding, skateboarding czy skimboarding zmaga się z tym samym problemem. Po okresie letnim nadchodzi przerwa po sezonie i zapadamy w zimowy sen. Oczywiście mamy obiekty kryte, z których możemy korzystać gdy na zewnątrz jest zimno i mokro ale nie wszyscy mają do nich dostęp i wciąż jest ich mało. Jest jednak kilka sposobów aby zachować formę i mieć łatwiejszy start na początku następnego sezonu. Deskorolkę można po sezonie wyczyścić aby była przygotowana na następne katowanie, a co z naszym ciałem? 


Trickboard

W każdym sporcie deskowym ważna jest równowaga. Możemy ją ćwiczyć właśnie za pomocą trickboarda. Oprócz tego doskonalimy na nim czucie mięśni głębokich oraz prawidłową postawę ciała. Ilość ćwiczeń, które możemy na nim wykonywać jest nieskończona dzięki czemu mamy pewność, że szybko nam się nie znudzi. Można zacząć od prostych przysiadów, pompek, a później przejść do bardziej zaawansowanych figur. Jeśli jeździsz na deskorolce, możesz użyć wałka od trickboarda, na który położysz swój blat od skate'a i na nim robić tricki. Dzięki temu nie zapomnisz ruchów, które wykonuje się podczas wykonywania ewolucji oraz wytrenujesz dobre ustawienie ciała podczas robienia sztuczek. Tak samo możesz zrobić np. ze skimboardem ustawiając go na wałku.

Siłownia

Warto aby zimą zadbać o swoją kondycję fizyczną i wzmocnić mięśnie. W sezonie nie zawsze jest na to czas więc można teraz nadrobić braki oraz poprawić siłę co bardzo się przyda latem. Dzięki treningowi siłowemu mamy szansę poprawić także swoją wytrzymałość.  Dobrym pomysłem jest także trening gibkości zmniejszający ryzyko powstania kontuzji oraz zwiększający zasięg naszego ciała.

Szczególnie jest to ważne jeśli jeździmy na deskorolce gdzie ryzyko kontuzji przy wykonywaniu efektownych ewolucji jest dość duże. Chyba nikt nie chce aby jego sezon na desce został nagle przerwany także wzmocnienie naszego ciała wyjdzie nam na dobre! Pamiętajcie też co mówił Hardkorowy Koksu  aby jeść steaki, a nie jakieś tam lipne kanapeczki!


Trening ogólnorozwojowy

Aby zminimalizować nudę i monotonność w ćwiczeniach możemy zacząć biegać lub chodzić na basen gdzie ćwiczymy większą partię naszego ciała. Jeżeli rozważymy powyższe propozycje to z pewnością start w przyszłym sezonie będzie ułatwiony. 
Zimowe odmiany sportów deskowych

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać aż przyjdzie wiosna i znów będzie można pojeździć na desce mamy dwie propozycje. Pierwszą jest snowskate czyli deskorolka bez trucków i kółek, która ma specjalnie przygotowaną dolną stronę blatu. Jest to trochę połączenie klasycznej deskorolki ze snowboardem. Jeździ się na tym po prostu na śniegu ćwicząc skateowe ewolucje. 

Jeśli w lato pływasz na skimie możesz go użyć także na śniegu, po którym poślizg jest bardzo dobry! Decha obraca się pod nogami nawet w miejscu także jest to okazja do nauczenia się nowych triczków bez większego ryzyka upadku. Jedynym minusem albo brakiem jest to, że ciężko dechę wybić gdyż na twardym śniegu nie da się wcisnąć skima tak jak na wodzie.


Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel