Jak przetrwać zimę na deskorolce, longboardzie czy skimboardzie?

2018-01-10
Jak przetrwać zimę na deskorolce, longboardzie czy skimboardzie?

Każdy kto uprawia sporty takie jak longboarding, skateboarding czy skimboarding zmaga się z tym samym problemem. Po okresie letnim nadchodzi przerwa po sezonie i zapadamy w zimowy sen. Oczywiście mamy obiekty kryte, które możemy używać gdy na zewnątrz jest zimno i mokro ale nie wszyscy mają do nich dostęp i wciąż jest ich mało. Jest jednak kilka sposobów aby zachować formę i mieć łatwiejszy start na początku następnego sezonu.

 

Trickboard

W każdym sporcie deskowym ważna jest równowaga. Możemy ją ćwiczyć właśnie za pomocą trickboarda. Oprócz tego doskonalimy na nim czucie mięśni głębokich oraz prawidłową postawę ciała. Ilość ćwiczeń, które możemy na nim wykonywać jest nieskończona dzięki czemu mamy pewność, że szybko nam się nie znudzi.

Skaczące szczudła

Aby zadbać o całe ciało i jego formę fizyczną możemy sięgnąć po skaczące szczudła. Nauczymy się na nich odpowiedniej postawy ciała, a także wzmocnimy mięśnie używając przy chodzeniu czy skakaniu aż 98% całego ciała! Powerisery oprócz ćwiczeń to także świetna zabawa, można na nich wykonywać wysokie podskoki, salta, ewolucje, biegać czy wskakiwać na przeszkody.

Siłownia

Warto aby zimą zadbać o swoją kondycję fizyczną i wzmocnić mięśnie. W sezonie nie zawsze jest na to czas więc można teraz nadrobić braki oraz poprawić siłę co bardzo się przyda latem. Dzięki treningowi siłowemu mamy szansę poprawić także swoją wytrzymałość.  Dobrym pomysłem jest także trening gibkości zmniejszający ryzyko powstania kontuzji oraz zwiększający zasięg naszego ciała.

Trening jogi

Joga to świetny rodzaj ćwiczeń dla wzmocnienia wszystykich grup mięśniowych oraz zachowania dobrego poziomu rozciągnięcia - jednocześnie jest świetną metodą na zachowanie spokoju ducha i wyciszenia się.  Ćwiczenie jogi nie wymaga dużej ilości sprzętu (głównie potrzebna jest mata do jogi, dodatkowo możemy dokupić kostkę i pasek do jogi) ani przestrzeni dlatego bez problemu możemy ćwiczyć w domu. 

Trening ogólnorozowjowy

Aby zminimalizować nudę i monotonność w ćwiczeniach możemy zacząć biegać lub chodzić na basen gdzie ćwiczymy większą partię naszego ciała.

Jeżeli rozważymy powyższe propozycje to z pewnością start w przyszłym sezonie będzie ułatwiony.


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel