Jak zacząć grać na kendamie? Szkółka kendamy cz.1

2024-01-26
Jak zacząć grać na kendamie? Szkółka kendamy cz.1

Zacznij grać już teraz

Wchodząc w świat kendamy, otwierasz drzwi do fascynującej podróży pełnej wyzwań, radości i rozwijania nowych umiejętności. Gra na kendamie, tradycyjnej japońskiej zabawce, nie tylko dostarcza niezapomnianych chwil rozrywki, ale również wymaga precyzji, cierpliwości i zręczności. Jeżeli zastanawiasz się, od czego zacząć swoją przygodę z tą grą, ten poradnik jest stworzony właśnie dla Ciebie.

 

W tym artykule odkryjemy razem kluczowe aspekty rozpoczęcia przygody z kendamą, pokazując jakie tricki zalecamy na początek do nauki gry.  Pomogą Ci opanować podstawy, zanim wkroczysz w bardziej zaawansowane techniki. Czas zacząć swoją kendamową przygodę – gotowy? Jeśli tak to pamiętaj o cierpliwości i pracy kolan!

 

Kendama - podstawy, lista 10 tricków na początek

Poniżej przedstawiamy Wam listę tricków na kendamie, których opanowanie pomoże Wam poznać podstawy kendamy. Po ich opanowaniu możecie przejść do bardziej zaawansowanych ewolucji:

1. Big Cup - polega na umieszczeniu tamy na big cupie. W tym celu: ustabilizuj tamę, wyrzuć ją pionowo w górę, podłóż kena i zamortyzuj tamę.

2. Small cup - tutaj również umieszczamy tamę na miseczce ale mniejszej - small cupie.

3. Base cup - tak jak w pierwszym i drugim tricku po wyrzuceniu tamy do góry podkładamy kena na miseczkę podstawową czyli tą znajdującą się od dołu kena. 

4. Pull-up Spike - trzymając kena pionowo do góry podrzucamy tamę i podkładamy kena pod nią trafiając spikiem w otwór tamy. 

5. Swing-in Spike - jest to trick podobny do Pull-up Spike ale w tej ewolucji wykonujemy tamą zamach w dół tak aby po obrocie trafic spikiem w otwór gdy tama jest nad kenem.

6. Earth turn - ta sztuczka polega na zrobieniu pull-up spike'a, po czym podrzucamy tamę do góry w taki sposób aby po obrocie znów trafić na spike.

7. Airplane - polega na umieszczeniu kena w tamie. W tym celu: ustabilizuj kena, trzymając za tamę wyrzuć kena z lekkim zamachem do góry tak aby obrócił się spikiem w dół i trafił w otwór tamy.

8. Jumping Stick - po wykonaniu airplane trzymamy dalej za tamą i podrzucamy kena z lekkim zamachem tak aby po zrobieniu pełnego obrotu znów trafić spikiem do tamy.

9. Lighthouse - trzymamy za tamę, ken podrzucamy pionowo do góry i podkładamy tamę pod base cupa. Następnie podrzucamy kena z lekkim zamachem tak aby zrobił pół obrotu i trafił spikiem w tamę.

Poniżej możecie zobaczyć wszystkie te tricki w wersji wideo. Zachęcamy do ćwiczeń i życzymy wytrwałości :) Zapraszamy również do sprawdzenia naszej oferty kendam.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

Kendama Krom POP Zielony

Kendama Krom POP Zielony

94,05 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 94,05 zł/1szt.Cena regularna 99,00 zł brutto/1szt.
Kendama Krom Strogo Black

Kendama Krom Strogo Black

135,00 zł brutto/1szt.
Kendama Krom POP LOL Niebieska

Kendama Krom POP LOL Niebieska

119,00 zł brutto/1szt.
pixel