Longboard na miasto

2018-04-17
Longboard na miasto

Szukając longboarda na miasto mamy do wyboru wiele typów desek. Do zwykłej jazdy po ulicach dobra będzie tak na prawdę każda deska spełniająca jendak kilka warunków:

Długość deski
Longboard na miasto musi mieć przede wszystkim przynajmniej 100cm. Długi blat da nam komfort jazdy i dużo miejsca gdzie będziemy stawiać stopy. Jeśli już jestesmy na wyższym stopniu zaawansowania to można pokusić się o wybór troszkę krótszego blatu.

Kształt deski
Jeśli chodzi o kształt przy wyborze longboarda do jazdy w mieście to może być pintail (kierunkowy) lub twin tip (oba końce deski zakończone tak samo). Pierwszy będzie fajnym nawiązaniem do surferskiego klimatu, z którego wywodzi się longboarding. Twin tip jest za to bardzo uniwersalny. Niektóre z twinów mają podgięte końce co jest bardzo praktyczne w momencie gdy musimy podbić deskę aby ominąć przeszkodę lub podnieść ją żeby gdzieś się dalej przemieścić np. autobusem.Koła
Longboard na miasto musi też być wygodny i dawać przyjemność z jazdy dlatego koła muszą być odpowiedniego rozmiaru - około 70mm i o twardości między 78-83a. W połączeniu z ostrą krawędzią będzie to najlepsze połączenie parametrów, które zapewnią niesamowite wrażenia z jazdy po mieście oraz nadarzających się nierównościach takich jak kostka brukowa czy drobne kamyczki.

Trucki
Standardowy set longboarda na miasto musi posiadać traki RKP - reverse kingpin o szerokości 180mm. Dla większej stabilności mogą być montowane w systemie drop thru czyli przez deskę. Blat jest wtedy nisko nad ziemią dzięki czemu łatwo się odpycha i można pokonać dłuższe dystanse po mieście.

Łożyska
Wartko wybrać markowy sprzęt z wysokiej jakości łożyskami. Longboard do jazdy po mieście musi lekko się poruszać bez zbędnych oporów tak aby nie zatrzymywał się po kilku metrach. Dobrą jakość, a co za tym idzie długą i płynną jazdę zapewnią nam łożyska o dokładności ABEC 7 czy ABCE9.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel