Najsłynniejsi deskorolkowcy. Sprawdź te inspiracje!

2023-11-21
Najsłynniejsi deskorolkowcy. Sprawdź te inspiracje!

Na naszym blogu możesz znaleźć wiele materiałów poradnikowych, dzięki którym wybierzesz najlepszą deskorolkę dla siebie, dowiesz się, jak naprawić najpopularniejsze usterki, czy jak ćwiczyć triki. Jednak nie tylko tym człowiek żyje! W najnowszym wpisie postanowiliśmy przybliżyć sylwetki najsłynniejszych skaterów - kto wie, może te historie zainspirują Cię do intensywniejszych ćwiczeń? Może pomogą odnaleźć zagubioną radość z jazdy na desce? Koniecznie przeczytaj!

 

Niepodważalny numer jeden - Tony Hawk!

Myślisz deskorolka - mówisz Tony Hawk! W świecie sportu jest kilka postaci, które całkowicie zdefiniowali swoją dyscyplinę: Tiger Woods, Roger Federer, Michael Jordan, czy właśnie Tony Hawk. Urodzony w 1968 roku Hawk jest nie tylko znany ze swojego niezwykłego talentu na desce, ale także ze zdolności do przeprowadzania spektakularnych trików i przełamywania granic. Jest uważany za pioniera wielu zaawansowanych technik w skateboardingu. Jego nazwisko stało się synonimem tej dyscypliny, a on sam pozostaje inspiracją dla nowych pokoleń deskorolkarzy.

To również inspiracja dla zawodników o większych gabarytach. Przyjęło się, że na desce łatwiej jeździ się niższym zawodnikom. Jednak Tony Hawk ma ponad 190 cm wzrostu, więc to żadna wymówka! To kozak, który jako pierwszy w historii wykonał obrót o 900 stopni i czyściutko go wylądował. Jego nazwiskiem sygnowana jest również seria gier wideo, które (co tu dużo mówić) wychowały całe pokolenia nowych zawodników!

Absolutna ikona - Rodney Mullen

Rodney Mullen jest uważany za jednego z najważniejszych zawodników wszech czasów. Jest pionierem wielu nowatorskich trików, przypisuje się mu opracowanie kilkudziesięciu klasycznych ruchów! Warto za to się przed nim pokłonić. Do tego jego styl jest niezwykle płynny i precyzyjny. Odpalcie sobie na YouTube filmiki z jego jazdy. Przecież to majstersztyk! Mullen jest również znany z założenia kilku znanych firm skateboardowych i rozwoju sprzętu dla zawodników, więc wkład w rozwijanie tego sportu jest nieoceniony.

Rodney Mullen to również autor kapitalnej książki o wymownym tytule „The Mutt: How to Skateboard and Not Kill Yourself”. Dla fanów deskorolek, którzy lubią czytać po angielsku, to pozycja absolutnie obowiązkowa na prezent pod choinkę. A jeśli chcielibyście wcielić się w tego kozaka, to można to zrobić w wielu częściach popularnej serii gier, m.in. „Pro Skater 2”, „Pro Skater 3”, „Underground 2”, czy „American Wasteland”.

Młoda krew - Nyjah Huston

Nyjah Huston to młodszy skater (jeszcze przed trzydziestką), ale już zdążył zdobyć ogromne uznanie w świecie skateboardingu. Odniósł liczne zwycięstwa na zawodach X Games i Street League Skateboarding. Jego styl jest dynamiczny, a triki precyzyjne i niezwykle złożone. Huston to przykład, że młodzi zawodnicy mogą odnieść ogromny sukces w świecie skateboardingu - to w końcu jeden z najlepiej opłacanych zawodników na świecie.

Przebojowa zawodniczka - Lizzie Armanto

Lizzie Armanto to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek na świecie. Jest znana ze swojego nieustraszonego podejścia do jazdy na desce i zdolności do wykonywania skomplikowanych trików. Armanto jest również aktywną działaczką na rzecz promowania skateboardingu wśród kobiet. I trzeb uczciwie przyznać, że zainspirowała wiele dziewczyn do tego, żeby rozwijać się w tym sporcie. Od siebie możemy poradzić wszystkim kobietom, żeby wybierąły dedykowane deskorolki dla dziewczyn!

Artysta deskorolki - Eric Koston

Eric Koston jest jednym z najbardziej wpływowych skateboarderów w dziedzinie street skateboardingu. Jego technika jest niezrównana, a styl klasyczny i elegancki. Koston jest znany z udziału w wielu filmach i promowaniu jazdy na desce jako formy sztuki. I wystarczy obejrzeć choć jedno wideo z jego jazdy, żeby poczuć ten wyjątkowy feeling! Sam zawodnik występował w serii gier wideo Tony Hawk's oraz w grach wideo Electronic Arts Skate 2 i Skate 3, więc jeśli ktoś chce, może zagrać jego postacią!

Kolejna ważna postać kobieca - Elissa Steamer

Elissa Steamer to kolejna ważna postać w świecie skateboardingu kobiet. Jako jedna z pierwszych profesjonalnych zawodniczek na świecie, Steamer odegrała znaczącą rolę w promowaniu kobiet w tym sporcie. Jej styl jazdy jest surowy i pełen energii, a osiągnięcia inspirują kolejne pokolenia skaterów - zarówno chłopców, jak i dziewczynki, które stawiają pierwsze kroki na desce. To jedna z tych postaci, które obejrzysz na zawodach, posłuchasz, jak opowiadają o swojej pasji do tego sportu i momentalnie chcesz zacząć własną przygodę. Mega inspirująca postać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, po ilu kontuzjach wracała do jeżdżenia na najwyższym poziomie!

Krótkie podsumowanie

Oczywiście wybitnych zawodników było o wiele więcej. Ale te sylwetki wydają się szczególnie inspirujące. Spróbuj obejrzeć filmiki z jazdy każdej z tych osób i, kto wie, może podpatrzysz coś dla siebie z ich techniki!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023

Polecane

Deskorolka ENUFF SKULLY MINI Complete Różowa 7.25"

Deskorolka ENUFF SKULLY MINI Complete Różowa 7.25"

242,10 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 215,20 zł/1szt.Cena regularna 269,00 zł brutto/1szt.
Jart Deskorolka Skatepark Classic 7.6"Jart

Jart Deskorolka Skatepark Classic 7.6"Jart

375,20 zł brutto/1szt.Cena regularna 469,00 zł brutto/1szt.
Deskorolka GLOBE G1 Lineform 2 Mint 8,25"

Deskorolka GLOBE G1 Lineform 2 Mint 8,25"

422,10 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 469,00 zł/1szt.Cena regularna 469,00 zł brutto/1szt.
pixel