Prezent dla niego - coś dla aktywnych osób!

2024-01-05
Prezent dla niego - coś dla aktywnych osób!

Zbliżają się jego urodziny, imieniny? A może jakaś rocznica lub po prostu Boże Narodzenie? Albo jeszcze lepiej: może po prostu chcesz mu pogratulować za jakiś sukces? Sama widzisz, że okazji na obdarowanie bliskiej osoby jest naprawdę wiele! Jeśli chodzi o prezent dla niego, czyli dla męża, brata, chłopaka, narzeczonego, czy choćby przyjaciela – mamy kilka propozycji. Szczególnie dla aktywnych osób. Koniecznie sprawdź nasz prezentowy poradnik!

 

Prezent dla niego – propozycja dla młodszych

Zacznijmy od nieco młodszych osób, choć oczywiście to bardzo umowna granica. Co można dać swojemu dziecku, czy młodszemu bratu? Naszym zdaniem kapitalnymi pomysłami są yoyo lub footbag, czyli popularna „zośka”. Dlaczego? Oba sporty niesamowicie rozwijają, a przy tym są naprawdę mało zobowiązującymi prezentami. To niedrogie propozycje, zwłaszcza w wydaniu dla początkujących zawodników. Jednocześnie mogą zapewnić masę frajdy. W przypadku footbaga nawet nieco starsze osoby mogą na nowo załapać tego samego bakcyla, którego miały w szkole… w końcu kto kiedyś nie grał w „zośkę”!

 

Z kolei nowoczesne yoyo w niczym nie przypomina swoich dawnych, bazarowych odpowiedników. Możliwe, że kiedyś dostałaś lub sama kupiłaś yoyo za kilka złotych. Zabawka fajna, ale na góra dwa dni – później się rozlatywało, a i sama nauka trików była niemal niemożliwa przy źle wyważonym yoyo. Właśnie dlatego promujemy dużo lepsze modele, choćby od kultowej marki YoyoFactory. To wysoka jakość wykonania, modele responsywne i nieresponsywne, trwałość, piękny design i masa zabawy przy rozwijaniu kolejnych ewolucji! Jak dla nas to kapitalny prezent dla niego.

Prezent dla niego – coś dla miłośników gier zręcznościowych!

Czym jest kendama? Nasi stali czytelnicy z pewnością wiedzą, bo jesteśmy nie tylko ogromnymi fanami tej gry zręcznościowej – można wręcz nazwać nas ambasadorami tego sportu! Okej, ale przejdźmy do „definicji”. Kendama to tradycyjna japońska gra, która składa się z drewnianej części przypominającej kijek (Ken) z przymocowaną do niego piłeczką (Tama). Celem gry jest wykonywanie różnorodnych tricków poprzez chwytanie piłeczki na różnych częściach kija, używając różnych technik i ruchów. To zabawa, która wymaga precyzji, koncentracji i cierpliwości, ale także może być bardzo satysfakcjonująca, gdy udaje się wykonać trudniejsze triki!

 

Kendama to kapitalny prezent dla niego – i nie mamy tutaj na myśli tylko dzieciaki, ale również nastolatki, czy nawet dorosłych mężczyzn, bo gdy już ktoś się wkręci w ten sport, to chce ćwiczyć jak najwięcej! Jednocześnie zabawa kendamą rozwija niezwykle ważne cechy jak choćby:

  • Rozwój równowagi i kontroli motorycznej – zawieranie różnych chwytów i manipulowanie kijem i piłeczką pomaga w rozwijaniu równowagi i kontroli nad ruchami ciała.
  • Koordynacja i zręczność – zdobycie precyzji w chwytaniu i manipulowaniu piłeczką i kijem wymaga doskonałej koordynacji ręka-oka oraz zręczności.
  • Koncentracja i cierpliwość – wykonanie bardziej zaawansowanych trików wymaga skupienia i powtarzania ruchów, co rozwija koncentrację i cierpliwość.

Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: kendama to doskonały prezent dla fana gier zręcznościowych!

 

Prezent dla niego – coś dla fanów sportów ekstremalnych

Było coś dla młodszych, dla fanów gier zręcznościowych, to pora na fanów sportów ekstremalnych! Bliski Ci mężczyzna uwielbia ruch na świeżym powietrzu? A co powiesz na nową pasję? W takim razie hulajnoga wyczynowa będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę. Ten widowiskowy sport z roku na rok zyskuje na popularności i trudno się dziwić. Wystarczy obejrzeć choć jeden film na YouTube, żeby zachwycić się riderami, którzy wykonują niesamowicie widowiskowe ewolucje na skateparkach! Warto dodać, że hulajnoga wyczynowa to również doskonały środek transportu – zwłaszcza po dużych, zakorkowanych miastach, w których przemieszczanie się samochodem, czy nawet komunikacją miejską, jest naprawdę utrudnione.

A teraz coś dla mężczyzn dorastających na przełomie lat 90. i 2000 – kto z nich nie pamięta Tony’ego Hawka? Ten gość naprawdę działał na wyobraźnię! Dzięki tej postaci, a zwłaszcza serii gier wideo sygnowanych jego nazwiskiem, co drugi nastolatek marzył o tym, żeby zacząć jeździć na desce. W wielu osobach ten sentyment pozostał… Może więc dobrym pomysłem dla niego jest deskorolka? Możesz do tego dodać jakiś kurs jazdy dla początkujących – takich naprawdę jest wiele. 

W Miejskich Sportach przygotowaliśmy specjalną kategorię produktów idealnych na prezent. Możesz ją sprawdzić: tutaj.

 

Zobacz relację z Polish Kendama Open 2023!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

pixel