Przegląd kasków TSG

2018-03-06
Przegląd kasków TSGTSG to firma tworzona przez byłych profesjonalnych zawodników takich dyscyplin jak snowboarding, skateboarding, MTB, BMX, którzy zgłębiali tajniki tych sportów także od strony techcnicznej. Od początku przyświecał im cel stworzenia najlepszej protekcji jaka jest możliwa. Pomysł zrodził się w 1988 roku z braku dostępnego sprzętu na rynku, który spełniałby wysokie oczekiwania. Poprzez doświadczenie zbierane latami uprawiając różne ekestremalne dyscypliny TSG wiedzało co chce osiągnąć i stara się do dziś oferować ochronę najwyższej klasy.

Skate/BMX jest to seria kasków zapoczątkowana w 1998 roku. Stała się absolutnym klasykiem i do dziś wiele firm wzoruje się właśnie na tym modelu. Swoją sławę zyskał w 1999r. kiedy ochronił przed groźnym upadkiem legendę deskorolki Tony’ego Hawka podczas próby pokonania full loopa. Konstrukcja typu „twarda skorupa”, atesty oraz system dopasowania rozmiaru sprawia, że jest to bardzo bezpieczny, komfortowy i uniwersalny kask. Dostępnych jest kilka rozmiarów i kolorystyk także każdy skater znajdzie coś dla siebie.Evolution jest niskoprofilowym modelem z bardzo smukłą skorupą. Wytrzymała konstrukcja, która wytrzyma uderzenia i ochroni Twoją główę przed niebezpiecznymi upadkami. Wewnętrzne wkładki są responsywne i wspaniale absorbują uderzenia. Zaokrąglony kształt sprawia, że jest bardzo wygodnym kaskiem i doskonale dopasowuje się do Twojej głowy. Idealny na BMXowe podboje. Dostępny w wielu opcjach kolorystycznych. Kobiety też znajdą coś ładnego z serii Evolution Woman.
Evolution superlight oferuje super lekką konstrutkcję dzięki której kask wazy tylko 300g! Klasyczny niskoprofilowy kształt w sam raz na skateowe szaleństwa. Kask dopasowuje się w każdym miejscu tak aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania.

Kraken został zaprezentowany w 2010 roku i był pierwszym kaskiem stworzonym w technologii FlexTech, która wykorzystuje liczne segmenty wewnętrznej pianki EPS połączonej wzmocnieniami. Zaletą tego kasku jest to, że idealnie dopasowuje się do kształtu czaski dając wysoki komfort podczas jazdy i oczywiście zapewniając dobrą ochronę.

Nipper Maxi to elegancka, smukła konstrukcja, która wspaniale dopasowuje się do naszej głowy i jest super lekka! Model jest dedykowany dla młodszych osób lub mających mniejsza główę. Kształt U sprawia, że kask jest lekki, a zarazem niskoprofilowy kształt dodaje ogółowi bardzo ładny desgin. Pomimo tego, że konstrukcja jest lekka to kask jest nadal bardzo wytrzymały. Wysuwane gąbki dają możliwość przystosowania do swojego rozmiaru głowy.

 

Wszystkie kaski posiadają wymagane atesty dzięki czemu masz pewność, że nosisz najwyższej klasy protekcję.Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel