Skrzypiące trucki w deskorolce. Jak sobie z nimi poradzić?

2023-09-11
Skrzypiące trucki w deskorolce. Jak sobie z nimi poradzić?

Też należysz do osób, które zanim wymienią sprzęt na nowy, spróbują same go naprawić? Dla nas znajomość własnego sprzętu, a co za tym idzie możliwość samodzielnych napraw, czy modyfikacji, to czysty fun. Ale każdy przecież jakoś zaczynał! W dzisiejszym poradniku opowiemy Wam, jak poradzić sobie ze skrzypiącymi truckami w deskorolce. Jesteś ciekaw? No to udanej lektury!

Dlaczego trucki skrzypią?

Jeśli Twoja deskorolka lub longboard wydaje taki dźwięk, możesz być pewny, że wszystko jest w porządku. To zupełnie normalne zjawisko, które może wystąpić zarówno w nowej, jak i używanej desce. Często wynika to z zabrudzeń na truckach lub wpływu warunków atmosferycznych. Wbrew powszechnemu przekonaniu, skrzypiący dźwięk nie pochodzi z gumowych elementów w truckach, lecz zazwyczaj ma swoje źródło w pivot cupie. Pivot cup to punkt, w którym henger wchodzi w interakcję z truckiem. Podczas skrętu henger ociera o pivot cup, który zazwyczaj wykonany jest z plastiku i generuje właśnie ten trzeszczący dźwięk.

Dbanie i regularna konserwacja swojej deskorolki to absolutna podstawa, jeśli chcesz przedłużyć żywotność sprzętu. Więcej o tym, jak dbać o deskorolkę , przeczytasz w naszym innym poradniku. Koniecznie go sprawdź, bo dzięki tej wiedzy możesz uratować życie swojej desce!

Jak naprawić skrzypiące trucki?

Trucki do deskorolki muszą być utrzymane w dobrej kondycji, aby jazda była wygodna i bezpieczna. Co, jeśli trucki skrzypią? Cóż, można sobie poradzić z tym na kilka różnych sposobów. Najczęściej wystarczy zdjąć hengery, co wymaga odkręcenia śruby trzymającej henger. Do tego celu użyjemy klucza skate lub nasadki w rozmiarze 14 mm. Po odkręceniu śruby należy zdjąć henger. Następnie umieszczamy w pivot cupie niewielki kawałek wosku, który można użyć do slajdów lub narty, lub kostkę mydła, a nawet świeczkę. Umieszczamy ten kawałek w pivot cupie, dokręcamy śrubę i sprawdzamy, jak działa deska. W większości przypadków skrzypienie powinno być znacznie zmniejszone, a kolejne jazdy powinny wyeliminować go w przeważającej części.

Czasami efekt jest natychmiastowy, a czasami trzeba pojeździć trochę, aby skrzypienie całkowicie zniknęło. Spotkasz się również z rekomendacją dodania odrobiny olejku do łożysk lub płynu do mycia naczyń do pivot cupa. Proponowany zabieg można powtórzyć kilkukrotnie lub za jakiś czas po jeździe. Jest to sposób, który praktycznie zawsze się sprawdza. Jeśli wykonasz te czynności, z pewnością pozbędziesz się skrzypiących trucków. Jeżeli potrzebujesz akcesoriów, takich jak skate tool czy wosk, zapraszamy na naszą stronę. Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach. Chętnie na nie odpowiemy i pomożemy. Śmiało się do nas odzywaj!

 

Obejrzyj wideo o tym jak wyeliminować skrzypiące traki w deskorolce czy longboardzie:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

Trucki deskorolkowe uniwersalne NKX Skateboard Trucks 5,25" Srebrne

Trucki deskorolkowe uniwersalne NKX Skateboard Trucks 5,25" Srebrne

149,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 149,00 zł/1szt.Cena regularna 176,00 zł brutto/1szt.
pixel