Sprzęt i akcesoria longboardowe, które warto mieć

2018-03-08
Sprzęt i akcesoria longboardowe, które warto mieć

Kompletny longboard to tylko początek przygody. Oprócz deskorolki są narzędzia czy akcesoria longboardowe, które warto posiadać by móc w pełni i bezpiecznie korzystać z longboardingu.


Kask

Jak to mówią - jazda w kasku nie boli. Niestety najmłodsi adepci longboardingu często nie chcą go używać. Starsi są na tyle dojrzali, że wiedzą o tym jak ważny jest to elemen i zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest aby chronić swoją głowę. Niektórzy powiedzą, że przecież na deskorolce nie rozwija się dużych prędkości i nic nie grozi ale jednak zawsze jest minimalne ryzyko, że upadniemy w nieodpowiedni sposób i zrobimy sobie krzywdę. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które można dopasować do swojej głowy, a w dodatku mają ciekawe grafiki czy kolory więc z pewnością będą dobrze się prezentować. 


Ochraniacze

Tak jak kask są one bardzo ważne gdy uczymy się jeździć na longboardzie. Kontuzje kolan czy łokci są bardzo bolesne i długo się je leczy więc warto aby zabezpieczyć się przed skutkami upadków. Dodatkowo warto posiadać ochraniacze na nadgarstki, które je usztywniają.


Rękawice do slajdów

Każdy kto zaczyna uczyć się slajdów oprócz obowiązkowych ochraniaczy na kolana czy łokcie musi wyposażyć się w specjalne rękawice do slajdów. Dzięki nim, a raczej padom które znajdują się na spodzie podczas wykonywania ewolucji - slajdu  nie mamy bezpośredniego kontaktu z nawierzchnią.


Łożyska

Jeżeli wybieramy się w dłuższego tripa longboardowego to warto posiadać zapasowe łożyska. Może się zdarzyć, że przypadkowo je zalejemy lub zapiaszczymy więc warto mieć dodatkowy komplet aby mieć możliwość szybkiej wymiany zużytej/zepsutej części.


Skatetool

Prezenterzy Tele Mango byliby świetnymi sprzedawcami tego narzędzia.  Mogliby je reklamować jako narzędzie “do wszystkiego”. Dzięki niemu można w łatwy sposób odkręcić, dokręcić lub wyregulować każdą śrubkę w longboardzie - montażówkę, kingpina czy nakrętkę przy kołach. Warto go mieć ze sobą ponieważ jest mały a wystarczy żeby wyregulować każdy element naszego zestawu longboardowego.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel