Subiektywny przegląd najładniejszych deskorolek. Sprawdź je!

2024-02-23
Subiektywny przegląd najładniejszych deskorolek. Sprawdź je!

Skateboarding od praktycznie samego początku skorelowany jest ze sztuką uliczną. Hip-hop, sztuka graffiti, czy po prostu oldschoolowe grafiki – wszystko to składa się na subkulturę osób, które uwielbiają wolność płynącą z jazdy na deskorolce. I oczywiście doskonale wiemy, że na naszym blogu najczęściej tworzymy poradniki, ale tym razem postanowiliśmy przygotować subiektywny przegląd najładniejszych deskorolek. Kto wie, może będziesz podzielać nasz gust… no to jedziemy!

Deskorolka Jart Classic Mini 7.375"

Na pierwszy ogień idzie deskorolka dla dzieci. A dlaczego? Bo totalnie kupujemy retro design firmy Jart. Nam połączenie tych kolorów i fontu czcionki kojarzy się z pierwszymi częściami kultowej serii gier „Tony Hawk”. Opowiedzmy może o niej nieco więcej - szerokość decku to 7,375 cala, oznacza to, że jest to deska odpowiednia dla dzieci. Przy tym świetnie sprawdza się do nauki jazdy i pierwszych tricków. Deck posiada mały concave, dzięki temu deska jest bardzo stabilna i prosta w opanowaniu. Szukasz deskorolki dla dziecka? Ten wybór będzie naprawdę dobry!

Deskorolka ENUFF FLASH Complete 8.0"

Tym razem propozycja dla starszych. To kapitalny wybór dla każdego skatera (albo skaterki), który ceni sobie naprawdę wyrazisty styl. Ten motyw kwiatowy, nieco plemienny, to doskonałe uzupełnienie kolorystyki. Warto podkreślić, że deskorolka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych - jedna przechodzi z pomarańczy w czerwień, zaś druga z jasnego błękitu w jasny fiolet. Sami nie wiemy, która prezentuje się piękniej! Przy tym model uznanej marki Enuff to po prostu doskonała robota. Deska ma kapitalny feeling, jest bardzo trwała - to w końcu 7 warstwowy klonowy blat z dobrym popem osadzony na customowych truckach. Na pewno będziesz mieć z niej wiele pociechy!

Deskorolka Zielona Aloiki Coast 7.6″

Tym razem coś rodem z Hawajów! Jeśli lubisz surferski klimat, to propozycja Aloiki na pewno przypadnie Ci do gustu. Rzuć okiem na to zestawienie kolorów. Do tego grafika przedstawiająca zachodzące słońce na tle fal, na których aż chce się surfować… Z taką dechą jazda nawet w jesienną szarówkę zamienia się w zew przygody. Zwłaszcza że nie samym pięknem żyje marka Aloiki. Decha ma trucki 127 mm ze standardowym kingpinem i hangerem. Dołączone do niej koła mają średnicę 50 mm oraz twardość 100A, co oznacza, że Aloiki Coast świetnie nadaje się do jazdy po skateparku. Ekspresywność, dobre czucie jazdy i trwałość nawet na potężne lądowania? To wszystko ten model!

Deskorolka ENUFF NIHON SAMURAI Complete 7.75" 

Decha dla fanów fantasty i japońskiej kultury? Mamy coś dla was! Model uznanej marki Enuff Skateboards posiada grafikę z masą detali, nawiązując do japońskiej kultury w czarno niebieskim lub czarno czerwonym setupie (w tym zestawieniu kolorystycznym grafiki przedstawia zamaskowaną gejszę). Trzeba uczciwie przyznać, że im dłużej patrzy się na to wykonanie, tym większe robi wrażenie. My naprawdę nie możemy oderwać od niej wzroku… Co do samej dechy - 7 warstwowy klonowy blat z dobrym popem osadzony na kustomowych truckach daje dużą żywotność i świetny performance. Do tego dochodzą kółka o średnim promieniu i twardości, które przyzwyczają młodego skatera do feelingu jazdy na desce, zapewniając przy tym dobry grip na gładkich powierzchniach w skateparkach i skatebowlach.

Deskorolka GLOBE Goodstock Navy 7,875"

Tym razem coś dla fanów minimalizmu. Nie mogliśmy w naszym zestawieniu nie umieścić propozycji marki Globe. Tylko spójrz - choć sam design decku jest minimalistyczny, to wciąż nie można oderwać od niego wzroku. Wszystko przez to, że producenci dokonali doskonałych zestawień kolorystycznych (naszym zdaniem w każdym deska prezentuje się kapitalnie). W tej wersji mamy kolor navy, który na środku deski jest nieco jaśniejszy i to przejście robi naprawdę kolosalne wrażenie. Co do samej dechy - GLOBE Goodstock to seria desek idealnych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych skaterów. Ci pierwsi docenią uniwersalną szerokość decków w oferowanej gamie, wygodną jazdę, czy choćby to, że sama deska wybacza wiele błędów. Tym drugim na pewno zaimponuje jej trwałość, czy doskonałe wyważenie oraz płynność jazdy, za którą odpowiadają kółka o średnicy 52 mm oraz twardości 99A.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

Polecane

Deskorolka ENUFF FLASH Complete Czerwono-Pomarańczowa 8.0"

Deskorolka ENUFF FLASH Complete Czerwono-Pomarańczowa 8.0"

343,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 386,10 zł/1szt.Cena regularna 429,00 zł brutto/1szt.
Jart Deskorolka Dla Dzieci Mała Classic Mini 7.375"Jart

Jart Deskorolka Dla Dzieci Mała Classic Mini 7.375"Jart

375,20 zł brutto/1szt.Cena regularna 469,00 zł brutto/1szt.
Deskorolka GLOBE Goodstock Navy 7.875"

Deskorolka GLOBE Goodstock Navy 7.875"

395,10 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 343,20 zł/1szt.Cena regularna 439,00 zł brutto/1szt.
pixel