Technologia CoreFlex

2018-02-23
Technologia CoreFlex

Przez lata konstrukcja longboardów bardzo się zmieniła. Coraz więcej firm nie poprzestaje tylko na zwykłych deskach ze sklejki ale zaczyna stosować nowe technologie. DB Longboards jest już na rynku od 2003 roku i przez lata zdobywania doświadczeń z roku na rok ulepsza swoje produkty. Jedną z technologii, o której warto wspomnieć jest CoreFlex. Mamy tu do czynienia ze swego rodzaju kanapką  

Rdzeń blatu jest umiejscowiony pomiędzy warstwami włókna szklanego oraz wysokiej gęstości materiału od góry i dołu. Włókno pozwala uzyskać większą wytrzymałość przy zmniejszeniu wagi zestawu, a warstwa gęstego materiału umożliwia nadanie porządanego flexu czyli sztywności deski.

Całość jest odporna na wodę. Wtopione na końcach deski uretanowe ochraniacze sprawiają, że blat jest odporny na uderzenia np. podczas bliskiego starcia z krawężnikiem. Technologia pozwala także na chronienie grafiki, która jest odporna na zarysowania! CoreFlex to po prostu idealne połączenie siły i maksymalnych osiągów w longboardingu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel