Jaka hulajnoga dla dorosłych? Praktyczny poradnik

2023-04-01
Jaka hulajnoga dla dorosłych? Praktyczny poradnik

Wiele osób kojarzy hulajnogę raczej z gadżetem dla dzieci – nic bardziej mylnego! Wielu producentów wypuściło na rynek specjalne modele dedykowane dla dorosłych. To hulajnogi, które są dostosowane do wzrostu i anatomii dorosłej osoby. Dzięki temu jazda jest dużo prostsza i… po prostu przyjemniejsza. Zastanawiasz się, jaka hulajnoga dla dorosłych będzie najlepsza dla Ciebie? Dlaczego warto ją kupić? Sprawdź nasz praktyczny poradnik, w którym odpowiadamy na wszystkie pytania!

Czy warto kupić hulajnogę dla dorosłych?

Wolisz odpowiedź krótką, czy długą? Bo krótka jest taka: oczywiście, że warto! Natomiast dłuższa jest taka: hulajnoga dla dorosłych to masa zalet. Przedstawmy pokrótce kilka z nich:

 1. Szybsze poruszanie w mieście – poruszanie na hulajnodze dla dorosłych jest po prostu wygodne. Dzięki temu szybciej przemieszczasz się po zatłoczonym mieście w godzinach szczytu. Nie każdy przecież lubi jeździć rowerem, zwłaszcza że przechowywanie roweru jest nieco bardziej kłopotliwe niż hulajnogi.
 2. Trening nóg – wiele osób, które już jeżdżą, przyznaje, że jazda na hulajnodze dla dorosłych to świetna alternatywa dla biegania. Mniej obciąża stawy, a jednocześnie zapewnia solidny trening. Pamiętaj tylko o zmienianiu odpychającej nogi w trakcie jazdy!
 3. Ogromna frajda – jazda na takim sprzęcie to po prostu masa frajdy. Z jednej strony przemieszczasz się błyskawicznie, patrząc na osoby stojące w korkach, a z drugiej po prostu cieszysz się jazdą. Odpowiednio duże koła ułatwią jazdę nawet po fatalnych nawierzchniach (a takie niestety są wciąż w wielu miastach).
 4. Pobudzisz mięśnie do pracy – na hulajnodze trenujesz nie tylko nogi. Jazda pobudza do pracy również mięśnie grzbietu, brzucha, czy pośladków, pomagając je delikatnie rzeźbić oraz wpływając na zwiększenie się formy, lepszą kondycję oraz spalanie tłuszczu. Jazda na hulajnodze może być traktowana jako trening wysiłkowy. A to wszystko w drodze do lub z pracy.
 5. Zadbasz o środowisko – nie jest tajemnicą, że wiele polskich miast wręcz dusi się od spalin. Jeśli tylko możesz zrezygnować z jazdy autem, to zawsze polecamy to zrobić. Jeśli przy tym nie chcesz jechać autobusem, to hulajnoga będzie kapitalnym wyborem. Na pewno nie wyemituje szkodliwych substancji do powietrza!

Hulajnogi dla dorosłych dostępne na rynku to naprawdę zróżnicowane propozycje. Znajdziesz nie tylko modele wyczynowe, przeznaczone raczej do jazdy po skateparku i wykonywaniu ewolucji na rampach, ale także modele dedykowane do błyskawicznego przemieszczania się po mieście. I na nich się skupimy w dalszej części artykułu!

Jakie hulajnogi dla dorosłych? Czym się kierować?

Wybierając hulajnogę dla dorosłych, powinieneś wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Najprościej będzie je wymienić:

 • Rozmiar – to pierwsza rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Od tego w dużej mierze zależy wygoda i komfort jazdy. Unikaj sytuacji, w której rączki kierownicy znajdują się poniżej linii bioder, ponieważ na dłuższą metę to bardzo niewygodne. Najlepiej po prostu wybrać model z regulowaną wysokością kierownicy.
 • Szerokość blatu (podestu) – kolejna kwestia to podest. Z doświadczenia wiemy, że do jazdy po mieście najlepsze są modele z szerszymi i nieco dłuższymi podestami. Chodzi o to, abyś mógł spokojnie zmieścić obie nogi bez zaplątywania się w trakcie jazdy!
 • Rozmiar kół – najwygodniejsze hulajnogi dla dorosłych to takie, w których średnica kół jest nie mniejsza niż 200 mm. Tutaj zasada jest prosta: im większe koła, tym większa stabilność w trakcie jazdy, szczególnie w nieco trudniejszym terenie. Oczywiście, jeśli będziesz czuć się pewniej, to śmiało wybieraj większe koła, wtedy żadna przeszkoda Ci nie zagrozi.
 • Rodzaj kółek – jeśli planujesz jeździć w trudniejszym terenie, np. po dziurawych chodnikach, to lepszym wyborem są koła pompowane. Kółka z tworzywa mają tę zaletę, że nie da się ich przebić. Z kolei te pompowane mają oponę i dętkę, przez co jazda jest nieco bardziej komfortowa, a Ty mniej odczuwasz nierówności na drodze.
 • Amortyzacja – bardzo przydatny bajer. W najlepszych modelach amortyzator umieszczany jest nad przednim kółkiem w linii kierownicy. Ten element wyłapuje wiele drgań, sprawiając, że sama jazda jest dużo bardziej komfortowa i bezpieczna. Jeśli często jeździsz po niewygodnej nawierzchni, np. po betonowej kostce, to zdecydowanie odczujesz różnicę!
 • Rodzaj hamulców – w przypadku hulajnóg dla dorosłych mamy do czynienia z dwoma rodzajami hamulców. Pierwszy polega na hamowaniu tylnym błotnikiem. To proste i wygodne. Drugim rodzajem hamulców są manetki, przypominające patent znany z rowerów.
 • Rodzaj łożysk – w hulajnogach podobnie jak w rolkach, rodzaj użytego łożyska ma znaczenie. W przypadku kiepskiego łożyska dość szybko może dojść do uszkodzenia i konieczności naprawy. Radzimy od razu zaopatrzyć się w solidne łożyska, typu ABEC-5 lub ABEC-7.
 • Możliwość złożenia – nie jest to niezbędne, ale na pewno wygodne. Prosty i szybki system składania ułatwi Ci przechowywanie hulajnogi w mieszkaniu, piwnicy, czy w pracy, już po dojechaniu na miejsce. Warto zauważyć, że hulajnogę dla dorosłych możesz złożyć nie tylko w pół. Możesz złożyć również same rączki, dzięki czemu zmieścisz hulajnogę w większości środków transportu publicznego.

Jaka hulajnoga dla dorosłych będzie najlepsza?

1. Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Kaimana

To model idealny zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników – wszystko za sprawą wygodnej regulacji wysokości kierownicy. Za wygodę jazdy odpowiadają tutaj spore koła o średnicy 205 mm, które kręcą się na płynnych łożyskach ABEC 7. Dzięki takiej wielkości kół jazda po chodniku, nawet takim z nagłymi wybrzuszeniami, czy pęknięciami, nie będzie sprawiać trudności. Wręcz przeciwnie, bo to czysta frajda! Do tego całość prezentuje się przepięknie – to znak firmowy marki Frenzy. Sam tylko spójrz na jej zdjęcia, przecież to małe dzieło sztuki! Praktyczności hulajnodze dodaje prosty system składania i możliwość zarzucenia złożonej hulajnogi na ramię, dzięki wygodnemu paskowi.

2. Hulajnoga miejska FRENZY 230mm Dual Brake Recreational

Zalety? Wygodna i prosta regulacja kierownicy, rozkładana nóżka do postawienia hulajnogi oraz wygodny system składania. Do tego po złożeniu hulajnogi możesz za pomocą paska zarzucić ją na ramię – choćby po to, żeby przetransportować ją metrem, czy tramwajem. To maksymalnie wygodne! Sam jazda jest niezwykle wygodna. Na uwagę zasługują bardzo duże koła o średnicy 230 mm, które umożliwiają pokonywanie przeszkód na drodze bez obawa o utratę równowagi, czy płynne łożyska ABEC 7. Nie można również nie docenić stylowego wykończenia hulajnogi. Ta prezentuje się przepięknie i do tego dostępna jest aż w 3 kolorach!

3. Hulajnoga miejska FRENZY 250mm Recreational

To idealny model dla początkujących. Bardzo duże koła (to aż 250 mm średnicy) gwarantują wygodną jazdę nawet po trudniejszym, miejskim terenie – remonty, krzywe chodniki, niespodziewane przeszkody to codzienność w miejskim terenie. Do tego koła kręcą się na płynnych łożyskach ABEC 7. Możesz liczyć również na wyprofilowany tylny hamulec nożny oraz naprawdę lekką konstrukcję połączoną z wygodnym systemem składania. Dzięki temu transport, czy przechowywanie hulajnogi są naprawdę łatwe! Podsumowaniem jest rewelacyjny design.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Dual Brake Plus Champagne

Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Dual Brake Plus Champagne

594,15 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 629,10 zł/1szt.Cena regularna 699,00 zł brutto/1szt.
Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Dual Brake Plus Titanium

Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Dual Brake Plus Titanium

594,15 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 629,10 zł/1szt.Cena regularna 699,00 zł brutto/1szt.
Hulajnoga rekreacyjna FRENZY 230mm Pneumatic Czarna

Hulajnoga rekreacyjna FRENZY 230mm Pneumatic Czarna

615,30 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 571,35 zł/1szt.Cena regularna 879,00 zł brutto/1szt.
Hulajnoga miejska FRENZY 250mm Recreational czarna

Hulajnoga miejska FRENZY 250mm Recreational czarna

721,65 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 764,10 zł/1szt.Cena regularna 849,00 zł brutto/1szt.
Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Dual Brake Plus Rose Gold

Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Dual Brake Plus Rose Gold

594,15 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 629,10 zł/1szt.Cena regularna 699,00 zł brutto/1szt.
Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Kaimana Niebieska

Hulajnoga miejska FRENZY 205mm Kaimana Niebieska

475,30 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 495,67 zł/1szt.Cena regularna 679,00 zł brutto/1szt.
Hulajnoga miejska FRENZY 230mm Dual Brake Recreational czarna

Hulajnoga miejska FRENZY 230mm Dual Brake Recreational czarna

679,15 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 719,10 zł/1szt.Cena regularna 799,00 zł brutto/1szt.
Hulajnoga miejska FRENZY 230mm Dual Brake Recreational burgundowa

Hulajnoga miejska FRENZY 230mm Dual Brake Recreational burgundowa

679,15 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 719,10 zł/1szt.Cena regularna 799,00 zł brutto/1szt.
pixel