Gdzie w Warszawie jeździć na hulajnodze wyczynowej? Sprawdź miejscówki!

2023-02-21
Gdzie w Warszawie jeździć na hulajnodze wyczynowej? Sprawdź miejscówki!

Wiele osób, które dopiero zaczyna swoją przygodę z hulajnogą wyczynową, zastanawia się, gdzie można pojeździć, aby szlifować swoje umiejętności. Cóż, tutaj możemy wyróżnić 2 typy miejsc: te do jazdy swobodnej i dedykowane skateparki, w których możesz ćwiczyć nieco bardziej skomplikowane triki. W naszym dzisiejszym artykule zebraliśmy dla Ciebie wszystkie miejscówki w Warszawie idealne na hulajnogę wyczynową. Koniecznie je obczaj i wybierz swoją ulubioną!

Plac Lelewela

To kameralny park, w którym znajdziesz dwa place zabaw i asfaltowe boisko do kosza. Ale najbardziej pewnie zainteresuje Cię nawierzchnia, a ta jest naprawdę przyjemna. Połowa chodników to kostka, ale reszta to piękny jasny, gładki asfalt, który tworzy małą pętlę z ostrymi zakrętami. Znajdziesz nawet gładki zjazd, na którym rozwiniesz nieco większą prędkość. To świetne miejsce, żeby uczyć się podstaw, czyli szybszej jazdy, rozpędzania się, skrętów, czy skoków. Polecamy dołożenie kilku pachołków i lekkich przeszkód, nad którymi będziesz mógł skakać. Zwykle park nie jest oblegany, więc na pewno znajdziesz miejsce do jazdy.

Pola Mokotowskie

Absolutnie kultowa miejscówka. Dla wielu osób to popularne miejsce spotkań, jednak ilość tras, bardzo przyjemna nawierzchnia oraz kilka przeszkód (przy popularnym „bunkrze” możesz liczyć nawet na nieduży najazd na hulajnogę, czy deskorolki). Do tego miejsce jest dobrze oświetlone i na tyle duże, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem sobie miejsca. Sami zjeździliśmy tam niezliczoną ilość godzin. Możemy Ci polecić szybsze zjazdy kładką pieszo-rowerową nad al. Niepodległości, która łączy dwie części Pól Mokotowskich. Upewnij się tylko, że nikt nie idzie i możesz rozwinąć niezłą prędkość!

Park Szczęśliwicki

Podobnie jak na Polach Mokotowskich, czy Placu Lelewela możesz tu poćwiczyć jazdę swobodną. Sporo miejsca, kilka przyjemnych zjazdów, szerokie ścieżki i przede wszystkim dobra nawierzchnia. Jeśli do tego dołożysz kilka przeszkód, możesz poćwiczyć manewry i skoki z barspinem. Nie jest to szczyt marzeń, ale jeśli masz tam wystarczająco blisko, to możesz czasem wpaść i pojeździć samemu lub z paczką znajomych. Pamiętaj, że w rozwijaniu skilla najważniejsza jest regularność.

Agrykola

To miejsce dla bardziej zaawansowanych riderów! Wyremontowana, stroma droga prowadząca pod samo wejście do Łazienek Królewskich jest idealną miejscówką do szybkich zjazdów nie tylko na hulajnodze, ale przede wszystkim longboardzie. Chcesz rozwinąć sporą prędkość i wykręcić wysokie skoki? W takim razie polecamy, ale koniecznie zabierz ze sobą dobre ochraniacze, kask i solidną hulajnogę wyczynową. To również dobra miejscówka do nakręcenia swojej jazdy – poproś o to znajomego. Na pewno na filmie wypatrzysz kilka technicznych błędów, których normalnie byś nie wychwycił. Dzięki temu podniesiesz swój skill!

Plac Piłsudskiego

Kolejna miejsce spotkań warszawskich riderów. Użytkownicy longboardów często ćwiczą tutaj dancing, ale i jazda na hulajnodze wyczynowej się sprawdzi. Duża powierzchnia do jazdy w każdym kierunku, do tego z fajną nawierzchnią? Jak najbardziej. Możesz ćwiczyć jazdę między pachołkami lub zabrać z kilkoma znajomymi niewielką rampę do hulajnogi wyczynowej. Dzięki temu stworzysz sobie miejsce do ćwiczenia bardziej zaawansowanych trików, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzać. Jeśli do tego wybierzesz się ze znajomymi riderami, to możecie nawzajem nagrywać swój progres i po prostu dobrze się bawić!

Skatepark Jutrzenka

Skatepark Jutrzenka w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego to naprawdę kapitalna miejscówka. Zadbano tu o świetną nawierzchnię oraz sporą ilość przeszkód. Nie bez powodu tak chętnie przychodzą tu zarówno użytkownicy deskorolek, rolek, jak i właśnie hulajnóg wyczynowych. Miejscówka jest płatna (od poniedziałku do piątku za 15 złotych, a w weekendy 20 zł). Warto mieć Kartę Warszawiaka, wtedy możesz liczyć na zniżkę. Warto wpaść tu choć raz, żeby samemu przekonać się, czy rozłożenie ramp i innych przeszkód Ci odpowiada.

Szaber Bowl

Mega klimatyczna miejscówka dla wszystkich skate'ów i riderów. Szaber Bowl to masa przestrzeni o różnej trudności, cztery różne poziomy głębokości, od 120 do 300cm. Trzeba przyznać, że naprawdę napracowano się przy tworzeniu tego miejsca, a ambicje sięgają jeszcze dalej!. Znajdziesz tu wiele inspiracji obecnym bowlem oraz strefy, dzięki którym odkryjemy całkowicie nowy w Polsce level jazdy. Brzmi zagadkowo? Cóż, nad projektem czuwali ludzie z pasją, którzy dobrze wiedzieli, czego oczekują warszawscy riderzy. Miejscówkę znajdziesz pod mostem Poniatowskiego. Koniecznie wpadnij ze znajomymi lub po prostu samemu!

AvePark

Kolejny skatepark na warszawskiej mapie! Znajdziesz go na ul. Krakowiaków. Na miejscu możesz liczyć na kryty, ogrzewany, całoroczny skatepark o powierzchni blisko 3000m2. Zaprojektowany przy współpracy z TechRamps, więc możesz liczyć na absolutny profesjonalizm. W skateparku znajdziesz zarówno przeszkody streetowe jak i parkowe, więc będziesz mieć możliwość ćwiczenia różnego typu trików. Świetna miejscówka dla skate'ów, czy riderów. Zdaniem wielu profesjonalistów to jeden z najlepiej zaprojektowanych obiektów tego typu w kraju. Must have do obczajenia!

Skatepark pod Mostem Świętokrzyskim

Miejscówka zdecydowanie warta uwagi. Fani deskorolek, rowerów, czy hulajnóg wyczynowych mogą tu szlifować skill w przepięknych okolicznościach Bulwarów Wiślanych. Spora liczba przeszkód, dobra nawierzchnia do jazdy. Minusem może być spory tłok w niektóre dni, ale hej, każdy chce pojeździć! Odwiedź to miejsce i sam się przekonaj, czy jego układ Ci odpowiada. My czasem tam zaglądamy, bo miejscówka zdecydowanie tętni dobrą energią do jazdy. A to czasem równie ważne, jak profesjonalne rampy!

 

Zobacz inne nasze artykuły:

„Deska dla balansowania dla dzieci. Dlaczego to dobry pomysł?”

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel