Jak uczyć się trików z yoyo? Sprawdź!

2023-09-06
Jak uczyć się trików z yoyo? Sprawdź!

Yoyo to nie tylko tradycyjna zabawka, ale także dynamiczna forma sztuki, która angażuje umysł i ciało - a przy tym wygląda naprawdę efektownie! Nauka tricków z yoyo jest fascynującym wyzwaniem, które wymaga praktyki, cierpliwości i poświęcenia. Najważniejsze jednak to się nie poddawać, stale rozwijając swojego skilla. I dziś chcieliśmy opowiedzieć właśnie o tym. Jak uczyć się tricków z yoyo? Koniecznie przeczytaj!

 

Jak zacząć uczyć się trików z yoyo?

Cóż, zabrzmi to banalnie, ale najlepiej zacząć od podstaw. Nauka poprawnego nawijania yoyo, jak i prostych ruchów w górę i w dół, jest kluczowym fundamentem do opanowania bardziej zaawansowanych tricków. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam wybór yoyo.  Dla początkujących zaleca się yoyo responsywne, które wraca do dłoni po naciśnięciu spustu. Dla bardziej zaawansowanych yoyo nieresponsywne, które nie wraca automatycznie, pozwala na większą swobodę ruchów.

Jakie yoyo polecamy? Cóż, jeśli szukasz modelu typowo rekreacyjnego, to yoyo responsywne będzie jak najbardziej okej. Dzięki niemu od razu będziesz mógł zacząć zabawę. Jednak jeśli już teraz wiesz, że będziesz chciał się rozwijać, ćwicząc bardziej zaawansowane i po prostu trudniejsze triki, to zalecamy od razu zakup yoyo nieresponsywnego. Na początku będziesz musiał nauczyć się podciągnięcia yoyo – to pierwszy trick i absolutna podstawa. Jednak nauka to tak naprawdę jeden wieczór. Później łączenie podciągania yoyo z innymi trickami da Ci masę frajdy! 

 

Więcej o tym, jakie jojo wybrać przeczytasz w naszym artykule „Jojo do trików. Jaki model wybrać? 

 

Jakie są podstawowe tricki z yoyo?

Okej, masz już swoje pierwsze yoyo nieresponsywne . Nauczyłeś się podciągania (tricku nazywanego bindem), więc pora na kolejne ruchy! Jako następne kroki rekomendujemy:

  • wyrzut przodem – jojo wyrzucane jest przed siebie z zawiniętej dłoni, a później wraca z powrotem.
  • spacer z psem – sytuacja analogiczna do wyrzutu przodem, jednakże w momencie kręcenia się w miejscu, jojo kładzione jest na ziemi i jedzie do przodu.
  • winda – wypuszcza się jojo przodem, a następnie przekłada się sznurek na palca drugiej ręki, co umożliwia podniesienie kręcącego się jojo na wysokość twarzy.
  • wyrzut bokiem – trik bardzo prosty, ale jednocześnie efektowny. Jojo wypuszcza się dokładnie tak samo jak przodem, tylko o 90 stopni w prawo lub lewo, dzięki czemu jojo leci w bok i wraca z powrotem do ręki.

To dość podstawowe tricki, które wyglądają naprawdę efektownie, a jednocześnie nie są skomplikowane. Oczywiście będą wymagać od Ciebie skrupulatnych ćwiczeń i uwagi, jednak opanowanie ich da Ci kopa do dalszej nauki. Jeśli chodzi o naukę trików, to zalecamy odpalenie jednego z tysięcy tutoriali w internecie. Moglibyśmy Ci opisać, jak je ćwiczyć, jednak z doświadczenia wiemy, że materiał wideo zawsze pozwala na szybsze „złapanie”, o co chodzi.

 

Dlaczego warto ćwiczyć z yoyo?

Misją Miejskich Sportów jest propagowanie wszelkich sportów - nie tylko tych najpopularniejszych, ale także niszowych. Dlaczego? Ponieważ oprócz korzyści dla zdrowia i ogólnej kondycji taka pasja, czy nawet chwilowa zajawka, ma szereg korzyści dla samopoczucia. W przypadku yoyo możemy z własnego doświadczenia powiedzieć, że ćwiczenia mają pozytywny wpływ na:

  1. Rozwój umiejętności motorycznych - ćwiczenie z yoyo wymaga precyzyjnych ruchów i koordynacji. Nauka tricków rozwija zdolności motoryczne, zwiększa precyzję i poprawia kontrolę nad ruchem ciała.
  2. Kreatywność - yoyo daje możliwość tworzenia własnych tricków i kombinacji. To zachęca do eksperymentowania, myślenia kreatywnego i wyrażania swojego stylu.
  3. Koncentracja i skupienie - nauka tricków z yoyo wymaga skupienia i uwagi. Ćwiczenie tej umiejętności może przyczynić się do poprawy zdolności koncentracji w innych dziedzinach życia.
  4. Wytrwałość i cierpliwość - niektóre tricki mogą być trudne do opanowania. Ćwiczenie z yoyo uczy wytrwałości, cierpliwości i zdolności do pokonywania trudności.
  5. Poprawa koordynacji - wykonywanie różnych ruchów yoyo jednocześnie wymaga synchronizacji rąk i oczu. To poprawia zdolność koordynacji ruchowej.

Z tego powodu zalecamy zabawę z yoyo nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Chcesz, aby Twój maluch się rozwijał, przy okazji nie spędzając długich godzin przed ekranem komputera? W takim razie kup mu yoyo w prezencie!

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

pixel