Jak wybrać longboard dla dziewczyn?

2018-03-23
Jak wybrać longboard dla dziewczyn?

Często przy kupnie pierwszej dechy pada pytanie - Jaki longboard będzie odpowiedni dla dziewczyny? Kupując deskę nie bierzemy pod uwagę dwóch rzeczy: wzrostu oraz płci. To czy na desce jeździ chłopak czy dziewczyna nie ma znaczenia. Sprzęt dobieramy pod kątem przeznaczenia deski (cruising, dancing, downhill czy sliding) oraz własnych preferencji. 

Większość dziewczyn kupując pierwszy longboard kieruje się komfortem jazdy i względami estetycznymi dlatego często wybierają kształt pintail oraz blat z flexem. Taka decha będzie dobra do crusingu i po prostu sprawdzi się w mieście do luźnego śmigana po asfalcie. Warto, aby kółeczka były miękkie i miały około 70 mm średnicy, aby zapewniły komfortową jazdę gdy trafi się jakaś nierówność na drodze. W związku z tym, że kobiety są często drobniejsze oraz mniej silne niż mężczyźni warto zadbać, aby decha była w miarę lekka co ułatwi poruszanie się z nią np. podczas podróży autobusem oraz w momencie gdy deskę trzeba nieść pod pachą.

Oprócz samej deski warto również pamiętać o wyposażeniu się w zestaw ochraniaczy oraz kask, aby uniknąć niepotrzebnych obtarć i chronić swoją głowę podczas jazdy na longboardzie.

Jeśli któraś z Was wkręci się w longboarding na dobre i będzie chciała spróbować innych stylów jazdy polecamy dobrać parametry deski zgodnie z tym co napisane jest w poniższym artykule - wystarczy kliknąć w baner lub jeśli potrzebujecie doradztwa, skontaktujcie się z obsługą sklepu. Chętnie pomożemy :)

Inne wpisy o longboardach:

 1. Fish Dry Pack - plecak na każdą okazję!
 2. Jak jeździć na longboardzie?
 3. Jaki longboard na początek?
 4. Jak wybrać koła longboardowe?
 5. Jaki kształt longboarda wybrać?
 6. Flex w longboardzie - co to jest?
 7. Jak montować traki w longboardzie?
 8. Jak wybrać longboard dla dziewczyn?
 9. Style jazdy na longboardzie
 10. Gdzie jeździć na longboardzie w Warszawie?
 11. O łożyskach do longboardów i deskorolek
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel